CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile gazeteci Yılmaz Özdil arasında çıkan "bidon kafa"  tartışması gittikçe alevleniyor. Tartışmaya şimdi de parti sözcüsü Deniz Yücel dahil oldu.

Tartışma ilk olarak Özel’in "Kutuplaşma ortamından beslenenler var. Normal siyaset ortamında kendisine yer olmadığını düşünenler var. Mesela bir adam Youtube videosu çekiyor, ağır hakaretler ediyor. Bana hırsı ne? Geçmişte 'Bidon Kafa' diye köşe yazısı yazmış arkadaş, seçimin ertesi günü." Sözleriyle Yılmaz Özdil’i eleştirmesi ile başlamıştı.

Bu cümlelere jet hızıyla yanıt veren Özdil ise, Özel’e ‘"Özgür Özel sana bu iftiranı yedireceğim’ demişti.

Bu polemiğe CHP’de sessiz kalmadı . CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarında Özdil'i hedef  aldı ve  ‘Bir kişinin CHP Genel başkanına “Sözlerini yedireceğim” gibi bir üslup kullanması için şuurunu kaybetmiş olması gerekiyor. Sayın Özgür Özel küfür mü etmiş, hakaret mi etmiş? Sadece bir tespit yapmış…
Bugüne kadar kime hangi sözünü yedirdin de, mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun Yılmaz Özdil? Haddini bil!’ dedi.

Hızını alamayan Yücel Özdil’e ayrıca  "Yıllarca insanların laiklik duygularını sömürdün, iktidara oy verenleri aşağıladın.Yıllarca bir yandan insanların Atatürkçü, Cumhuriyetçi, laik ve seküler duygularını sömürürken, diğer yandan iktidara oy veren kitleyi aşağıladın, iktidarın kutuplaştırma ve ayrıştırma siyasetinin değirmenine su taşıdın. Merak etme, sana rağmen iktidar olacağız! ‘ dedi.

Kaynak: istiklal.com.tr