1 haftalık bayram tatili için, memleketi Manisa'ya giden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, gazetecilerin kendine yönelttiği soruları yanıtladı.

"HATAY SEÇİMLERİNİN İPTAL EDİLMESİ DIŞINDA İHTİMAL YOK"

Bir gazetecinin "Hatay ile ilgili son durum nedir?" sorusunun üzerine, Özel, "Hatay’da tam bir kanunsuzluk var. Tam kanunsuzluk başvurusu yapacağız. Ölmüş seçmenlere oy kullandırılmış gibi gösterilmesi tam kanunsuzluktur. Aradaki geçersiz oyların gerekçesinin yazılmamış olması tam kanunsuzluktur. Rütbeli personel ve polisin sandık başkanı olması tam kanunsuzluktur. Bütün bunlarla ilgili, bayramdan sonra ben bizzat başvuruyu yapacağım. Hatay seçimlerinin iptal edilmesi dışında bir ihtimal yoktur. Hatay seçimleri iptal edilecektir, öngörülen tarihte yeniden yapılacaktır."

"BİZİM İTİRAZLARIMIZ REDDEDİLDİ"

Konuşmasının devamında Özel "Bizim kabul edilmeyen itirazımız, iktidardan olunca kabul edildi. Onların kabul edilen itirazları, biz yapınca reddedildi. Böyle bir seçimden sonra ben sertleşmek istemem. Ama sessizliğimiz de yumuşak başlılığımızdan değil, saygımızdandır. Sabrımızı taşırırlarsa, gerekli tepkiyi gösteririz. Tüm başvurularımızı hazırlıyoruz. Tam kanunsuzluk başvurusu dahil, bizzat takipçisiyim. Her adımlarını takip ediyoruz, sakın bir yanlışa kalkışmasınlar" açıklamalarında bulundu.

Editör: Gaye SARI