Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’e “hayırlı olsun” ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaret CHP Genel Merkezi'nde yapıldı.

Yaklaşık 1 saat süren ziyaretin ardından iki lider ortak basın açıklaması yapması yaptı.

İlk olarak konuşan CHP Lideri Özgür Özel, siyasi partilere verilen Hazine yardımı hakkında "Ayrı ittifaklardayız" dedi.

Özel görüşmeye ilişkin şunları söyledi, "Bugünkü görüşmemiz bir normalleşme sürecine işaret etmiyor biz zaten Sayın Destici ile iki siyasi partinin yürütmesi gereken protokol kuralları çerçevesinde temaslarını sürdürmüş iki partiydik. Bugünkü ziyareti bir hayırlı olsun ziyareti olarak önemli buluyoruz. Türkiye'de Avrupa'nın çok gerisinde bir siyasi partiler kanunu ile karşı karşıyayız. Yarın Saadet Partisi'ni ziyaret edeceğim. Önümüzdeki hafta Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin liderleriyle görüşmek istiyorum."

Bboplk

BBP LİDERİ DESTİCİ: HAZİNE YARDIMININ KALDIRILMASINI TEKLİF EDİYORUZ

BBP Lideri Mustafa Destici ise "Daha önce bu ziyareti yapmayı planladık. Ama olmaıd. Özel'e hayırlı olsun diyorum ve yönetimine de." şeklinde konuştu.

Mustafa Destici ise şöyle konuştu: "Sayın Özel'e samimi misafirperverliği için teşekkür ediyorum. Bir hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Bir kere daha kendisine CHP Genel Başkanlığı için hayırlı olsun diyorum. İlk yerel seçimde de başarıyla çıktılar kendilerini tebrik ediyorum. BBP olarak biz de belediye sayısını yüzde 100'ün üzerinde artırarak çıktık. Hem AK Parti'nin olduğu yerlerde hem CHP'nin olduğu yerlerde uyum içerisinde bir çalışma yürütüyoruz. Görüşmemizde yeni anayasa konusunu konuşma fırsatı buldu. Türkiye'nin darbe anayasasından kurtulması gerektiğine inanıyoruz. CHP'nin de sivil anayasaya ihtiyacı olduğu konusunda hemfikiriz. İlk 4 madde gibi ile ilgili kimsenin sıkıntısı yok. Hazine yardımının kaldırılmasını teklif ediyoruz. Madem tasarruf edeceğiz o zaman siyasi partilerimiz de tasarruf etsin."

BAŞIBOŞ KÖPEKLER İÇİN DÜZENLEME

BBP lideri Destici, başıboş köpekler konusundaki düzenlemeye ilişkin, "Bu konuda çok netiz şu anda insan hayatına ciddi tehdit oluşturmaya başladı. BBP olarak bize teslim edilen belediyelerde 1 ay içinde bu çalışmalarını başlatacağımızı ifade ettik. Köpekler toplanıyor tedavi görmesi gerekenler tedavi göreceği yere barınaklara hastalıklı saldırgan olanların uyutulması konusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu yasa teklifini desteklediğimi ifade ediyorum. İktidarıyla muhalefetiyle çözümü birlikte bulmamız lazım." diye konuştu.

Öte yandan Özgür Özel'in Cuma günü (yarın) Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu, ardından Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı da ziyaret etmesi bekleniyor.

Mustafa Destici ise 15 Mayıs'ta Sivas Belediyesinin tarihi jandarma binasında düzenlediği basın toplantısında, Özgür Özel’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunacaklarını söylemişti.

Kaynak: istiklal.com.tr