77 yaşındaki Ramazan Polat'ın bugün hayatını kaybetti. Yaklaşık 2 haftadır Mersin Üniversitesi Hastanesi'nde yoğun bakımda olan Polat'ın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamaması, ailesi ve sevenleri başta olmak üzere toplumda derin bir üzüntüye neden oldu.

Polat'ın ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi işlemlerinin yapılacağı belirtilirken, daha sonra cenazesinin defnedileceği ifade edildi. Bu acı olay, benzer durumların yaşanmaması ve adaletin sağlanması için toplumsal bir farkındalık oluşturması gereken bir durum olarak ön plana çıktı.

664Bd18D4E3Bc316 W1200Xh1200

NE OLMUŞTU?

15 Aralık 2023'te Mersin Şehir Hastanesine giden bir otobüste, Tarsus ilçesinde bir lisenin müdürü olduğu öğrenilen İsmet T. ve oğlu A.O.T., Ramazan Polat ve eşi Hamdiye Polat ile tartışmış, bu sırada önce A.O.T., ardından da babası yaşlı çifte saldırmıştı.

Olayın ardından güvenlik kamerasına yansıyan görüntüler ve yapılan incelemeler sonucunda müdür İsmet T. tutuklanmış, oğlu A.O.T. ise daha sonra tekrar gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

Mahkeme sürecinde okul müdürü İsmet T. 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmış, ancak tutuklulukta geçirdiği süre nazara alınarak tahliye edilmişti. Oğlu A.O.T. için ise dava devam ediyor.

Kaynak: İHA