HUSUMETLİ İKİ SUÇ ÖRGÜTÜ OPERASYONLA ÇÖKERTİLDİ!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, elebaşları Numan Karakoç ve tutuklu Hakan Akdoğan olan husumetli 2 organize suç örgütüne yönelik çalışma yürütüldü.

Çalışma sonucu birçok suça karıştığı tespit edilen şüphelilere yönelik İstanbul ve İzmir'de "Mahzen-42" operasyonu düzenlendi.

33 şüphelinin yakalandığı operasyonda, 7 ruhsatsız tabanca, 1 av tüfeği ve muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

5 İLDE MAHZEN 43 OPERASYONU

Kocaeli merkezli 5 ilde düzenlenen "Mahzen-43” operasyonlarında, organize suç örgütü üyeleri arasında elebaşılığı cezaevinde bulunan Uğur Özgen'in yaptığı 27 şüpheli polis tarafından yakalandı.

ÇETELETRE GEÇİT YOK

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonların başarısını duyurarak, toplumun huzurunu kaçıran çetelere karşı kararlılıkla mücadele edeceklerini belirtti. Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, rüşvet, yağma ve kanuna muhalefet gibi suçlarla ilişkilendirilen şüphelilerin yakalandığı bildirildi. Operasyonlar sırasında 3 adet ruhsatsız tabanca ve çok sayıda fişek ele geçirildi. Bakan Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik ederken, toplumun desteğini de vurguladı.

Kaynak: İHA-AA