FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in öldüğüne dair iddialar bir süredir gündemdeydi. Pensilvanya’daki çiftliğinin tamamen boşaltılması, uzun süredir devam eden sessizliği ve son olarak yeğeninin açıklamaları bu iddiaları güçlendirmişti.

Odatv'de geçen habere göre, örgüt yeni görüntüler yayınladı. Görüntülerde Gülen, çevresindekilerle sohbet ederken oldukça zorlanıyordu. Elindeki ve yüzündeki şişlikler ise  dikkat çekti.

Etrafındakilere yaptıkları çalışmalar ile ilgili sorular soran Gülen “Elhamdulillah hizmet devam ediyor. Bizimle alakalı değil. O programlar böyle devam etmeli. Herşey Allah’tan. Hayatımızın gayesi o. Bütün bunlar 50 sene, daha fazla belki. Elhamdulillah, mahçup etmediler hiç arkadaşlar” dedi.

Misafirlerine yemek yeyip yemediklerini soran Gülen, daha önceden yaptığı sohbetleri hatırlatıp, “O da öyle bir fasıldı. Ne güzel insanlardı” diyor.

Yeni yayınlanan görüntülerde, Fethullah Gülen'in her zamanki çiftlikte olmadığı fark edildi. Gülen'in, CIA'in güvenli evlerinden birinde kaldığı iddia ediliyor. Yanındaki kişinin ise Gülen'in ölümünden sonra yerine geçeceği iddia edilen örgüt yöneticilerinden Abdullah Aymaz olduğu öğrenidi.

Kaynak: istiklal.com.tr