Buruk, toplantıya vefat eden Haber Global Spor Servisi kameramanı Samet Kulak ve İstanbul'daki yangında hayatını kaybedenler için başsağlığı dilekleriyle başladı.

Maçı kazanmalarına rağmen sahadan mutlu ayrılmadıklarını ifade eden Buruk, özellikle Galatasaray'ın iç sahada gösterdiği performansın beklentilerin altında kaldığını belirtti. Takım olarak daha iyi performans beklediklerini dile getiren Buruk, erken bir gol atmalarına rağmen istedikleri seviyede hücum performansı sergileyemediklerini söyledi. Bunun sebeplerinden birinin uzun bir ara olduğunu ve genel olarak ülke genelinde gergin bir ortamın bulunduğunu ifade etti.

Sonraki hafta Alanyaspor ile oynayacakları maçın zorlu geçeceğini belirten Buruk, takımın rakibe ve maça göre şekil alabilmesi gerektiğini vurguladı.

Basın toplantısında Fenerbahçe'nin TFF Süper Kupa maçına U19 Takımı ile çıkma kararı alması durumunda nasıl bir kadro ile sahaya çıkacakları sorulduğunda ise Buruk, bunun kendilerinin sorunu olmadığını belirtti. Kendi planları ve kadroları doğrultusunda maça çıkacaklarını söyleyen Buruk, rakibin kararının kendilerini ilgilendirmediğini dile getirdi. Lig maçları gibi Süper Kupa'nın da önemli olduğunu belirten Buruk, kendi kadroları ile maça hazırlandıklarını ve çıkmak istediklerini ifade etti.

Yaşanan olaylarla ilgili olarak saha içinde kalmak istediklerini vurgulayan Buruk, sporun dışında kalmak istediklerini ve herkesin istediğini söyleyip yapabildiği bir ortamda yaşadıklarını dile getirdi. Bu tür olayların zamanla düzeleceğini umut ettiğini söyleyen Buruk, saha içinde en iyisini vermeye odaklandıklarını belirtti.

Son olarak, Hatayspor maçında kadroda yer alan Serge Aurier için antrenmanlara başladığını ve bir sonraki maçta süre almayı beklediklerini açıkladı.

Editör: Ali Özgür UZUN