Kabine Toplantısına dair aramalar vatandaşlar tarafından özellikle öğretmen adayları tarafından yoğunlaştı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamasına ilişkin açıklamada bulundu. Tekin, atamaların kabine toplantısının ardından yapılacağını söyledi. Bu duyurudan sonra da Kabine Toplantısının ne zaman yapılacağı sorgulanmaya başlandı.

KABİNE TOPLANTISI NEZAMAN YAPILACAK? KABİNE TOPLANTISI BUGÜN VAR MI?

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının tarihi araştırılıyor. En son Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı 16 Nisan tarihinde gerçekleştirilmişti. Şimdi ise gözler ise yapılacak olan yeni toplantının tarihine çevrildi.

Kabine toplantısı normal şartlarda her 14 günde bir yapılmaktadır. Kabine toplantısının 30 Nisan tarihinde yapılması bekleniyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın takviminde bugün Kabine toplantısı yer almadı. Bu bilgilere göre; yeni kabine toplantısının önümüzdeki hafta yapılacağı öngörülüyor.

KABİNE TOPLANTISININ GÜNDEMİNDE NELER VAR?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarıyla ilgili açıklamada bulundu. Bakan Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da kendilerinin de mümkün olan en fazla sayıda atama yapmak istediğini dile getirdi. Bakan Tekin, "Hazine ve Maliye Bakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber rakamı belirleyeceğiz. Önümüzdeki hafta, eğer kabine toplantısı olursa o gün açıklamış olacağız. Biz rakamda uzlaştık zaten" diye konuştu. 

Kaynak: HABER MERKEZİ