Antalya'da kent içi ulaşımda yeni ücret tarifesi şu şekilde belirlendi: Tam bilet 20 TL, öğrenci bileti 10 TL, öğretmen ve emekli bileti 19 TL, kredi kartıyla biniş ücreti ise 25 TL olacak.

Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, son olarak Temmuz 2023'te ulaşım ücretlerine zam yapıldığını hatırlatarak, "UKOME’den oransal anlamda değil de tam ücreti 22 TL, emekli ve öğretmen 21 TL, öğrenci ücretinin ise 12 TL, kredi kartı ile binişin ise 30 TL olması yönünde talebimiz vardı," dedi.

UKOME Genel Kurulu’nda şehir içi ulaşım ücretlerine yüzde 33 oranında zam yapılması kararı alındı. Yeni tarifenin yürürlüğe gireceği tarihin ilerleyen günlerde duyurulacağını belirten Arslan, "UKOME tam yüzde 33 oranında yapılacak zam sonrası şehir içi toplu ulaşımda tam ücretin 20 TL, emekli ve öğretmen 19 TL, öğrenci 10 TL, kredi kartı ile binişin ise 25 TL olarak uygulanmasını uygun gördü. Şu anda yeni ücret tarifesinin uygulanacağı tarih konusunda herhangi bir karar alınmadı," ifadelerini kullandı.

Kent içi ulaşımda bir otobüsün günlük ortalama 120 litre yakıt tükettiğinin altını çizen Arslan, "En son zam aldığımızda yakıt 37 liraydı, şu anda 42 lira civarlarında, bu da günlük 5-6 bin TL civarında değişiyor," şeklinde konuştu.

Kaynak: istiklal.com.tr