Yalı Mahallesi Batı Karadeniz Caddesi üzerindeki bir tatil sitesinde meydana gelen olayda, kötü kokuların yayılması üzerine vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezini aradı. Olay yerine gelen ekipler, daireye girdiklerinde çürümeye başlamış 2 erkek cesedi buldu. Yapılan incelemelerde cesetlerin Avni Çetinkaya (65) ve Yalçın Dereli’ye (58) ait olduğu belirlendi. Cansız bedenlerin otopsi için hastaneye sevk edildiği belirtildi. Kişilerin kesin ölüm sebepleri otopsi sonrası netlik kazanacak.

Aynı dairede daha önce 2 Nisan 2023'te kalp damar hastalığı sebebiyle hayatını kaybeden İsmail Aydemir'in (61) de cansız bedeni bulunmuştu. Aydemir, Çetinkaya ve Dereli'nin aynı dairede hissedar oldukları öğrenildi.

Olayı anlatan Çağatay Genç, "Komşularımız sabah kahvaltıya bize gelirken kızları camlardaki sinekleri fark etmiş. Durumu ev sahibinin yakınlarına bildirmişler. Onlar da bir süredir haber alamadıklarını öğrenince durumu yetkililere bildirdik. Ekipleri beklerken cama doğru yaklaşınca koku geldiğini fark ettik. Ekipler kapıyı açar açmaz yerde cesedi gördü ve içerideki bir oda da diğer cesedi buldular" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA