Başıboş sokak köpekleri Türkiye'nin kanayan yarası olmaya devam ediyor. Sokakları yürünmez hale getiren ve sayısı her geçen gün artan sokak köpekleri sorununun çözümü için AK Parti'nin önerisiyle Hayvanları Koruma Kanunu’nda değişiklik hazırlığı yapılıyor. Söz konusu düzenleme Meclis gündemine gelirken gazeteci Nevşin Mengü skandal iddialarda bulundu. Başıboş köpekler üzerinden iç savaş çığırtkanlığı yapan Mengü, hükümetin ekonomi gündemini değiştirmek için konunun gündeme getirildiğini iddia ederek yasayı uygulamayan belediyelere kayyum atanacağını öne sürdü. 

Nevşin Mengü'nün açıklamaları şu şekilde;

“Korkunç bir köpek katliamı da olacak. Onun da ayak sesleri geliyor. CHP’li belediyeler bunu yapmak istemeyince kışkırtacaklar.

İÇ SAVAŞ ÖZLEMİ

İstanbul, Ankara milletin gözünün önünde. Küçük şehirleri takip etmek lazım. Sivas’ta muhtemelen şimdi korkunç şeyler oluyor. Kesin bu yaz böyle iç savaşın eşiğine gelinecek. Büyük kentlerde milleti birbirine düşürecekler. Belli ki bu da bir kriz başlığı olarak önümüzde olacak. 

KAYYUM İDDİASI

Ekrem İmamoğlu bir tweet paylaştı. Belediyeler toplayacak, belediyelere yaptırtılacak, olmadı valilik devreye girecek dediklerine göre. Bunlar şuna da gidebilir. Belediyeler yapmadı, köpekleri öldürmedi kayyum atayacağıza gider. Her şey mümkün. Çünkü bu ekonomiyi toplayacaklarını sanmıyorum.“

Kaynak: istiklal.com.tr