Beyoğlu Okmeydanı semti Kaptanpaşa Mahallesi'nde geçtiğimiz yaz gerçekleşen bir olayda, akşamüstü telefon satışı yapan bir işyerine müşteri olarak giren kişi, ağzında sigara ile dükkana girdi. Dükkan çalışanı Erdi Çavuşoğlu, sigara içmemesi ve sigarayı dışarıda bırakması için uyarıda bulundu. Ancak müşteri bu uyarıya karşı çıkarak Çavuşoğlu'na bağırmaya başladı.

Sigara ile ilgili uyarı şiddetle sonuçlandı Çavuşoğlu da müşteriye bağırarak karşılık verince, çevredeki bir grup genç dükkana geldi. Tartışma devam ederken müşteri gençlere küfür edince olay büyüdü. Bir grup genç, müşteriye birlikte saldırarak yumruklarla darbetti. Esnaf, durumu yatıştırmak için araya girdi ve müşteriyi uzaklaştırmaya çalıştı. Ancak bir genç uçan tekme atarak ortamı tekrar gerdi. Sonuçta darbedilen müşteri uzaklaştırıldı.

“TANSİYONU YÜKSELİNCE BİRBİRİNE GİRDİLER”

Olaya ilişkin konuşan esnaf Erdi Çavuşoğlu, “Müşteriyi sigarayla girmemesi konusunda uyardık. Ona rağmen sigarayla dükkana girdi. Ardından sinirlenerek, ’Hemen işlemimi yap, gideceğim’ dedi. Tekrar içeride sigarayla dolanmaya devam etti. Kendisini, ‘İçeride müşteriler rahatsız oluyor, sigara ile girmek yasak’ diyerek tekrar uyardım. İşlemini de yapmadığım için kendisi sinirlendi. Daha sonra sinirlenerek bağrışmaya başladık. Sesleri duyan diğer arkadaşlar da onu, ‘Sigarayla girmeni istemiyor, o da haklı’ diyerek uyardılar. Onlarla biraz atıştılar. İki tarafın tansiyonu yükselince birbirine girdiler” dedi.

“ARKADAŞIN KAFASI YARILDI”

Çavuşoğlu, “Arkadaşın elinde ne vardı hatırlamıyorum. Arkadaşın kafası yarıldı. Diğer esnaf arkadaşlar da araya girdiler ve ayırdılar. Sonrasında polis geldi ve müdahale etti. Arkadaş, ‘Hepinizi aldıracağım, şikayetçiyim’ diye tehditler savurarak hastaneye gitti. Daha sonra ortak arkadaşlar araya sokularak barıştık. Devamlı gelip giden bir müşteriydi ancak kendisini tanımıyorum” dedi. Diğer yandan olayla ilgili hastanede tedavi olan şahsın emniyete gittiği fakat şikayetçi olmadığı ortaya çıktı.

Kaynak: İHA