'SİYASİ POLEMİKLERE ODAKLANMIŞ'

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, Habertürk'te katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaşadığı davet polemiğine değinen Kurum, İmamoğlu'nun 5 yıllık dönemde devletin hiçbir protokolüne uymadığını ve sürekli siyasi polemik ürettiğini ifade etti. Kurum, İmamoğlu'nun İstanbul'a ilgisiz olduğunu ve İstanbul'daki sorunlara çözüm üretmek yerine siyasi polemiklere odaklandığını dile getirdi.

'HALK TARAFINDAN SORGULANIYOR'

Kurum, İmamoğlu'nun İstanbul'da sel felaketlerinde ve deprem gibi olaylarda yetersiz kaldığını ve sorunların çözümüne odaklanmak yerine polemik ürettiğini belirtti. İmamoğlu'nun davet polemiği yaşanan bir olayı kendi siyasi çıkarına dönüştürmeye çalıştığını aktaran Kurum, bu tür siyasi taktiklerin artık halk tarafından sorgulandığını ifade etti.

Murat Kurum ayrıca, İstanbul'un en önemli sorunlarının başında trafik sıkışıklığı ve toplu ulaşımın yetersizliği geldiğini vurgulayarak, bu sorunların çözümü için projeler geliştirdiklerini ve İstanbulluların desteğini beklediklerini söyledi. Kurum, İstanbul'daki sosyal yardımların adaletli dağıtılması gerektiğini ve bu konuda çeşitli destekler sağlayacaklarını açıkladı.

MERKEZİ TAKSİ UYGULAMASI

Son olarak, Murat Kurum İstanbul'un taksi hizmetlerini iyileştirmek için merkezi bir taksi uygulaması başlatacaklarını ve taksicilere eğitim vereceklerini belirtti. Kurum, İstanbul'un taksi hizmetinin marka olması için çaba göstereceklerini ve bu alanda dünya standartlarını yakalamayı hedeflediklerini dile getirdi.