Cumhur İttifakı'nın AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, Akit TV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Murat Kurum "Elinizdeki güncel anket sonuçları nasıl?" sorusunu şu sözlerle yanıtladı: "31 Mart akşamı kazanacağız. Bunu gittiğimiz her yerdeki coşkudan, heyecandan, azimden görüyoruz. Sahadaki ilgi, sevgi doğal anketi gösteriyor. 1-1,5 puan biz öndeyiz dediğimiz yerden bunun üzerine koya koya gidiyoruz. Şu an 1,8 puan fark var. Bazı araştırma şirketleri bunun çok daha üzerinde olduğunu da ifade ediyorlar. Üzerine koyarak farkı aça aça büyük bir zaferi kazanıyor olacağız.

Seçimlere kendi adaylarıyla giren Yeniden Refah Partisi (Yeniden Refah) ve dindar seçmene yönelik çağrısı sorulan Murat Kurum, Yeniden Refah ile mayıs ayındaki genel seçimlerde aynı ittifak içerisinde mücadele ederek zafer kazandıklarını söyledi.

Seçmenlerin 31 Mart'ta önlerindeki tabloya bakarak karar vereceğine inandığını vurgulayan Kurum, "Burada CHP'ye kazandırmanın ne anlama geldiğini Yeniden Refah Partili seçmenimiz de Saadet Partili seçmenimiz de Gelecek Partili ve DEVA Partili seçmenimiz de net şekilde biliyor. Sandıkta milletimizin geçmişe dönüp bakarak, bu oyların kime nasıl faydası olduğunu düşünerek hareket edeceğine inanıyoruz" dedi.

Editör: Hasan DEMİRCİ