31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçime artık 17 gün kalırken, iktidar ve muhalefet arasında özellikle İstanbul'u kazanmak için kıyasıya bir yarış var. Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici, TV100'deki yayında, İstanbul için yaptıkları son ankete ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gezici, Cumhur İttifakı İstanbul adayı Murat Kurum'un geriden gelerek öne geçtiğini belirtirken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yüzde 47'den 43,5'e gerilediğini söyledi.

"FARK 1,8'E KADAR ÇIKACAK"

Gezici, şöyle konuştu: Ekrem Bey öndeydi fakat arkadan Murat Kurum aşama aşama yükselerek geldi. Ekrem İmamoğlu'nun yüzde 47'lerden yüzde 43,5'e kadar gerilediğini görüyoruz. Murat Kurum'un ise 3 farklı araştırmanın 3'ünde de yükselerek geldiğini görüyoruz. 44,1 çıkıyor. Ben iddialıyım aradaki fark 1,8'e kadar açılacak.

Gezici Araştırma'nın son anketinde, DEM Parti eşbaşkan adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni'nin oy desteği ise yüzde 4,1 olarak ölçüldü.

Gezici'nin anketine göre son veriler ise şu şekilde:

Murat Kurum: % 44,1

Ekrem İmamoğlu: %43,5

DEM Parti: %4,1

Azmi Karamahmutoğlu: %3,1

Mehmet Altınöz: % 2,3

Buğra Kavuncu: %1,7

Diğer: %1,2

YENİDEN REFAH'TA İKİNCİ TERCİH KURUM

Yeniden Refah tabanı hakkında dikkat çeken açıklamada bulunan Gezici şöyle konuştu, "Yeniden Refah’a oy verenlere bir soru açıyorum, 'sizin ikinci tercihiniz kim?' diyorum, yüzde 92 oranında Murat Kurum’a oy verdiğini görüyoruz. Yeniden Refah’a peki ikisinden birini tercih etmek zorunda kalsan kimin kazanmasını istersin dediğimiz zaman Murat Kurum diyenlerin oranı yüzde 84’e geliyor."

Editör: Hasan DEMİRCİ