Milli Savunma Üniversitesi öğrencisi olmak isteyenler yılın başında 2024 MSÜ sınavına girdiler. Sınava giren öğrenciler de MSÜ 2024 tercihlerini yapıp sonuçlarını beklemeye başladılar. Peki “MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2024? MSÜ 2024 tercih sonuçları açıklandı mı?” İşte bu soruların araştırılan yanıtları…

2024 MSÜ TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MSÜ 2024 tercihleri öğrenciler tarafından sorgulanıyor. MSÜ 2024 tercihleri 3-10 Mayıs tarihleri arasında alındı. Ama tercih sonuçlar hala erişime açılmadı. Sonuçların Haziran ayı başında açıklanmasıı bekleniyor. Diğer yandan geçtiğimiz yıl yani 2023 yılında MSÜ tercihleri 3-29 Mayıs tarihlerinde alınmış, sonuçlar da 20 Haziran tarihinde açıklanmıştı.

2024 MSÜ TERCİHLERİ SORGULAMA!

2024 MSÜ tercih sonuçları açıklandığı zaman öğrenciler, elde ettiklerii sonuçları nereden öğreneceklerini de bilmek istiyor. MSÜ tercih sonuçları açıklandığında https://personeltemin.msb.gov.tr/ web adresinden görüntüleyebilecekler. 

MSÜ SINAVINA KİMLER GİREBİLİR?

-          Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması gerekir (Çifte vatandaşlığı olan adaylar ise uyruğundan biri T.C olan çift uyruklular) sınava başvurabilirler ama Harp Okulları/Astsubay Meslek Yüksekokullarından mezun olacakları tarihe kadar diğer vatandaşlıklarından vazgeçmeleri gerekmektedir.)

-          Harp Okullarına  bayan ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Asb. MYO) yalnızca erkek öğrenci alınacaktır.

-          Gün ve aya bakılmaksızın Harp Okulları için en fazla 20 (yirmi) yaşında olmak (1998 yılı ve sonrası doğumlu), Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 (yirmi bir) yaşında olmak (1997  yılı ve sonrası doğumlu),

-          Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam eden öğrenciler için 2018 yılında Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmadan 2016 ve 2017 yılında mezun olmak (daha önceki yıllarda mezun olanlar başvuramazlar),

-          Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru için ÖSYM Başkanlığı tarafından 18 Mart 2018 yılında yapılacak 2018-MSÜ Sınavına katılmış ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirlenecek çağrı taban puanı almış olmak.

Kaynak: istiklal.com.tr