Fenerbahçe, yeni sezon öncesi Avusturya'da hazırlıklarını sürdürüyor. Teknik direktör Jose Mourinho liderliğinde çalışmalarını yoğunlaştıran sarı-lacivertlilerin ana hedefi Şampiyonlar Ligi'ne katılmak.

Mourinho, 23 Temmuz'da oynanacak Lugano ile Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarına en iyi şekilde hazırlanmak için ekip olarak sıkı çalıştıklarını belirtti. Teknik adam, maç öncesinde yaptığı açıklamalarda, takımın ilk maçta en iyi durumda olamayabileceğini ancak taraftarların desteğiyle ikinci maçı kazanacaklarını söyledi.

Geçen sezon kadroda düşünülmeyen iki futbolcu, Emre Mor ve Bartuğ Elmaz, kamp sürecinde teknik direktör Mourinho'nun dikkatini çekti. İsmail Kartal döneminde ara transferde gönderilen bu oyuncular, Mourinho'nun gözüne girmeyi başardı.

Mourinho, Emre Mor ve Bartuğ Elmaz için olumlu değerlendirmelerde bulunarak, "Onları tekrar Türk futboluna kazandıracağım. Kamp boyunca çok iyi çalıştılar ve çalışmaya devam ediyorlar. Şampiyonluk yolunda takıma büyük katkı sağlayacaklar. Özellikle Bartuğ Elmaz'ın gelişimine önem vereceğim." dedi.

Geçen sezon devre arasında Bartuğ Elmaz Sivasspor'a, Emre Mor ise Fatih Karagümrük'e kiralanmıştı. Mourinho'nun bu oyuncuları takıma döndürme ve performanslarını artırma hedefi, Fenerbahçe taraftarları tarafından da olumlu karşılandı.

Kaynak: istiklal.com.tr