MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan satırbaşları...

Çevremizde barış ve huzur kuşağının oluşması, uzun vadeli dostane ilişkiler kurulması dış politikamızın amacıdır. BM ise zamanla bu tarihi pozisyonundan uzaklaşmaktadır. Uluslararası toplum ezici çoğunlukla Filistin'in yanında durmuştur.

"BMGK HESAP VERİR OLMALIDIR"

Netanyahu yönetimi terör arıyorsa bir boy aynasına ilk elden bakmayı mutlaka tercih etmelidir. Küresel vicdan Filistin'in yanındadır. BM Genel Kurulu'nda ABD'nin Filistin tasarısını bir kez daha veto etmesi muhtemeldir. İsrail temsilcisinin tepkisi de Siyonist vandallıktır. Oysa BM Güvenlik Konseyi hesap verir olmalıdır. Eşit temsiliyet hakkının sağlanması hayata geçirilmelidir. BM sistemi daha kapsayıcı olmalı. Daimi üye sayısı çoğaltılmalı, veto yetkisi sınırlandırılmalı.

"35 BİN İNSANIN CİNAYETİ ÖRTBAS EDİLEMEZ"

Soykırımın bahanesi olamaz. 35 bin insanın cinayeti örtbas edilemez. 221 gündür Gazze'de hüzün vardır. Çocuk çocuk kadın demeden masum halk yok edilmektedir. Refah'a saldırmak da alçaklıktır. Gazze'nin dünya ile irtibatı koparılmıştır. İsrail ile Filistin arasında ateşkes olmalı. İki devletli çözümden başka alternatiften bahsedilemez.

EUROVİSİON TEPKİSİ: BATI'NIN ÇAĞDAŞLIĞI BATSIN

. İsveç'in Malmö kentinde 25 ülkenin katılımıyla yapılan Eurovision Şarkı Yarışması insanlığın nasıl bir tehditle karşı karşıya kaldığını göstermiştir. Eurovision'daki görüntüler kültürel erimedir. Marjinallik korkunç düzeydedir, yozlaşma teyitlenmiştir. Erkekle-kadın arasında kalmış üçüncü bir türün tedavüle çıkması kokuşmuşluğun boyutunu göstermesi bakımından ibret levhası olmuştur. Batının çiriyen toplum ve kültürel yapısı adeta sahne almıştır. Eurovision ahlaki çöküş projesine dönüşmüştür. Birinci olan erkek sanatçının tüylü ceket ve etekle yer alması utanç vericidir. Bunun adına çağdaşlık deniliyorsa batsın böyle çağdaşlık. Biz çağdaşlığı ve modernliği kültürel erimenin çorak sahasında değil kendi özümüzde bulacağız. Eğer bunun adına çağdaşlık deniyorsa bizde diyoruz ki  batsın böyle çağdaşlık. Aile yapımızı koruyacağız.

Eurovision'da birincilik LGBT’li Nemo’nun! Saten etek ve tüylü ceket giyen kazanıyor! Eurovision'da birincilik LGBT’li Nemo’nun! Saten etek ve tüylü ceket giyen kazanıyor!

MİLLİ EĞİTİMİN ÖNEMİNE VURGU

Önceki yüzyılı kaybetsek de Yeni yüzyılı kaybetmeyeceğiz. Milli eğitim en büyük kozumuz ve enerjimizdir. Memnuniyetsiz kitleler sapkın eğilimlerin pençesindedir. Eurovision şarkı yarışması insanlığın nasıl bir tehdit ile yüz yüze kaldığını belgelemiştir. Sanattan çok siyasi içerikli yarışmanın çöküş propagandasına dönüşmesi kokuşmuşluğu göstermiştir. İsviçreli yarışmacı utanç vericidir. Buna modernlik deniyorsa olmaz olsun böyle bir modernlik. Batı'nın çağdaşlığı batsın. Biz çağdaşlığı ve modernliği kendi özümüzde kendi değer yargılarımızda bulacağımızı kararlılıkla belirtmek istiyorum. Kendimiz kalarak, aile yapımızı koruyarak hem Türk hem de Müslüman olarak Kızılelma destanını kahramanca haykıracağız.

MEB tarafından hazırlanan maarif modelini destekliyoruz. Milli Eğitim Bakanı'mızı kutluyorum. Öğretmenlik meslek kanunundaki değişikliği destekliyoruz. Öğretmenlerimize şiddeti lanetliyoruz.

Kaynak: istiklal.com.tr