MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

1 Temmuz 2024 tarihinden sonra Meclis tatile girene kadar değerli milletvekillerimiz komisyon ve genel kurul çalışmalarını icra edecekler. Geri kalan vakitlerini de seçim bölgelerinde geçirecekler. Milletimizin fikrine önem veriyoruz. Yorulmadık, yenilmeyeceğiz, durmayacağız. Önce ülkem ve milletim diyeceğiz.

"YANGIN BAHANESİYLE NEFRET SAÇAN TÜRKİYE DÜŞMANIDIR"

Anız yangınını fırsat bilip bin yıllık kardeşliğimizi ateş altına almak isteyen provokatörler bellidir. Yangın bahanesiyle nefret saçan Türkiye düşmanıdır.

Dünya savaşı riski telaffuz ediliyor. Jeopolitik hesaplaşmalar arttı. Türkiye milli güç unsurlarını teyakkuzda tutmak durumundadır. Türkiye'nin orta yerinde bulunduğu geniş coğrafyalarda fırtınalar kopmaktadır. Irak ve Suriye üzerinde kumar oynanmaktadır. Irak'ın Süleymaniye kenti PKK üstüne dönüştürülmek istenmektedir. İran'ın PKK'ya drone yardımı yapması kaygı vericidir.

Doğu Avrupa ülkeleri huzursuz ve sancılıdır. Putin bu kez Kuzey Kore'ye gitmiş ve iki ülke arasında silah anlaşmalarını onaylamıştır. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın barışla sonuçlanması için yapılan çağrılar sonuçsuz kalmıştır. "

"SÜLEYMANİYE PKK ÜSSÜNE DÖNÜŞÜYOR"

Irak'ın Süleymaniye kenti PKK üstüne dönüştürülmek istenmektedir. İran'ın PKK'ya drone yardımı yapması kaygı vericidir. Doğu Avrupa ülkeleri huzursuz ve sancılıdır. Putin bu kez Kuzey Kore'ye gitmiş ve iki ülke arasında silah anlaşmalarını onaylamıştır. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın barışla sonuçlanması için yapılan çağrılar sonuçsuz kalmıştır.

"PATRİKHANE TÜRKİYE'YE BAĞLIDIR"

Fener Rum Patrikhanesi'nin statüsü bellidir. Patrikhane Türkiye'ye bağlıdır. Ekümeniklik unvanının hukukiliği ve meşruluğu yoktur. İstanbul'un ikinci Vatikan'a dönüştürmeye kimsenin gücü yetmez.Cumhur İttifakı Türk milletinin ruh köküdür ve kararlılıkla yoluna devam edecektir."

CHP HASTALIKLI BİR BÜNYE

CHP hastalıklı bir bünyedir. Özgür Özel'e verilen ev ödevinde MHP ile uğraşma vardır. Cumhur İttifakı'na karşı olmadık metotları devreye sokuyor. Türkiye ittifakına davet etmesi akıl tutulmasıdır. MHP düşmanlığını geçim kapısı olarak görüyorlar.

SİNAN ATEŞ DAVASI

1 Temmuz'da başlayacak davayla ilgili tek ayak üstünde 40 tane yalan söylüyorlar. Hangi iftira düzeneklerinin hazırlandığını gayet iyi biliyoruz. Bizden taviz istendiğini görmediğimiz mi sanılıyor. MHP ile aşık atılamaz, boy ölçüşmeye kimse cüret edemez. 1 Temmuz'da başlayacak söz konusu davaya sadece avukatlarımız katılacaktır. Kimse ne belge varsa mahkemeye versin. Davamızı çapulcuların keyfine göre yargılatamayız. Davamızı sanık olarak afişe edenin alnını karışlarız. "

VERGİ REFORMU PAKETİ

Başlatılan kapsamlı çalışmayı olumlu buluyor ve destekliyoruz. Türkiye ekonomisi fırtınadan çıktı. Kötü günler geride kaldı. "

Kaynak: istiklal.com.tr