MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısından açıklamalarda bulunuyor.

MHP Lideri Bahçeli'nin açıklamalarından önemli başlıklar...

Siyaset nesillerin hayatını müspet yönde değiştirecek kılavuz olmalıdır. Hiç kuşkusuz egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bizim demokrasiye bağlılığımız sözde değil özdedir. Milliyetçi Hareket Partisi siyasetçinin değil seçmenin mutluluğunu gaye edinmiştir.

YENİ ANAYASA MESAJI

Biz görevimizin farkındayız. Yapacaklarımızın şuurundayız. Vizyonu yetmeyenlerin umutsuzluk çarkına kapılması bundan sonra da muhtemeldir. Türkiye'mizi hak ettiği gelişmişlik statüsüne mutlaka çıkarmalıyız. Bizim milliyetçiliğimiz çağın birikimi olan gelişmeleri birlikte yaşatmayı, beraberce değerlendirmeyi esas almaktadır. Türk siyaset hayatını yeni bir anayasa ile taçlandırmalıyız.

Türk milleti ortak paydasında buluşmalı, hiç kimseyi ötekileştirmemeliyiz. Katılaşmış ön yargıları kısır çekişmeleri bir kenara bırakmalıyız. Türkiye hepimizindir, hepimizin ortak vatanıdır. Tek çare dünyaya Türkiye merkezli bakmakla mümkündür.

"YEREL VE GENEL SEÇİM FARKLI"

Türk milleti hükmünü vermiştir. Önümüzdeki 5 yılın yerel yöneticileri seçilmiştir. 14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 seçimlerinden sonra milletimiz bu defa da yerel seçimleri için sandık başına gitmiştir. Milletimizin hür iradesiyle verdiği demokratik karara saygılıyız. İlk olarak genel seçimlerin doğasıyla yerel seçimlerin doğası farklıdır. Bu ikisini birbirine karıştırmak fahiş hatadır.

"ŞIMARIKLIĞIN ALEMİ YOK"

31 Mart yerel seçimlerinden sonra rota değiştiren yerinde sayan bir Türkiye yoktur. Yerel iktidar olduk diyenler hayal alemindedir. Türkiye'de iktidar tektir o da Cumhurbaşkanlığı kabinesidir. Şımarıklığın alemi hiç yoktur. İkinci olarak, 31 Mart seçimlerine katılım oranı çarpıcı şekilde düşüktür. Milli irade tam ve eksiksiz olarak sandığa yansımamıştır.

Üçüncü olarak 31 Mart seçimlerine tesir eden ekonomi ve emeklilerin durumudur. Parti olarak milletimizin mesajını aldık ve gerekli çalışmaları başlattık. 31 Mart seçimlerinde MHP'nin oy oranı da yüzde 16,62'dir. Milliyetçi Hareket Partisi seçimlerden başarıyla çıkmıştır. Ayrıca bayram mesajında belirttiğim gibi Türkiye sandıkta kurulmamıştır.

Kaynak: Haber Merkezi