Sosyal medyada paylaşan görüntüler kısa sürede gündem oldu. Ezgi Desovalı adlı annenin, otizmli anaokulu öğrencisi oğlu ile, mezuniyet töreninde dans ettiği anları paylaştı. Törende, diğer öğrenciler sahnede dans ederken, otizmli öğrenci annesi ile köşede dans etti. 

Görüntülerin gündem olması sonucunda, sesini duyurmaya çalışan anne, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile, 

"Değerli arkadaşlarım, Şimdi sizlerden canım oğlum için destek bekliyorum. Ve bilin ki sadece özet geçiyorum.

Oğlum Asil Ahmet Kurt anaokulu kaynaştırma öğrencisidir. Bugüne kadar önce devlet tarafından kaydının düştüğü okulda sorun yaşandı. Ağladım içime attım sustum. Okul değiştirdik. Mevcut okulda kaynaştırma olarak gideceği saatleri kendileri belirlediler. Zaman içinde kahvaltı saatine (1 saat) çekildi yemediği biline biline. Sürekli alttan aldık ki beni tanıyan bilir çok sabırlıyım.

Ne istedilerse yaptık. Oğlumu bir birey olarak görmeyi bırakın, hiçbir materyal vb istenmedi bile ki alalım. Sonra yine sınıfı öğleye kaydırıldı. Şimdi olacak derken her gün oğlumun kaynaşmasının ona faydasını izlerken bugün ki mezuniyet ile yıkıma uğradım. Ki oğlumun yaş olarak son şansı ve artık ilkokula ( rehabiiltasyon tarafından karar verilen okula) devam etmek zorunda.

Tüm sene savaş verdik oğlum kaynaşabilsin diye. Bugün mutlu mutlu mezuniyetine gittik. Ancak anladım ki tüm sene oğlumun ismi bile öğrenilememiş. Farkettiğim anda Asil için gururlanıp ağlarken, yaşadığım hayal kırıklığıyla, mutluluk gözyaşlarım bir anda donakalmamla sonuçlandı. Bıktım artık başkalaştırılmaktan… Artık dayanamıyorum yok sayılmasına özel çocukların.." ifadelerini kullanarak, sitem etti.

Kaynak: istiklal.com.tr