Yağışlı havalar  geri geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumuna ilişkin son tahminlerini yayınladı.

YURT GENELİNDE YAĞIŞ ETKİLİ OLCAK

Son tahminlere göre bugün gök gürültülü sağanak, Karadeniz Bölgesi'nin iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde etkili olacak.

Gök gürültülü sağanak yarın yurdun iç, kuzey ve kuzeybatı bölgelerinde görülecek. Yağışların Çankırı ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Aynı gün rüzgarın Marmara'nın güneybatısı ile Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetli yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

662Ce7De81Ea0928 W1200Xh791

YER SEL SEL BEKLENİYOR

Önümüzdeki hafta yurdun tamamında yağış görülecek. Yağışların kuzey ve iç kesimlerde genellikle yağmur, yer yer sağanak, kalan kesimlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Pazartesi ve salı günü rüzgarın Marmara'nın batısı ile Ege'nin kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli yer yer fırtına şeklinde eseceği öngörülüyor.

YER YER TOZ AŞIMI GÖRÜLECEK

Pazartesi günü ayrıca İç Anadolu'nun güneyi, Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı hadisesi görülecek. Yeni haftada hava sıcaklıkları yağışlı sistemle birlikte bir miktar düşerek mevsim normalleri civarında seyredecek.

Kaynak: AA