Türkiye, son meteorolojik değerlendirmelere göre, yağışlı ve serin havanın, yerini sıcak ve yağışsız bir havaya bırakacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren artarak, hafta ortasına kadar 6 ila 10 derece mevsim normalleri üzerine çıkması bekleniyor.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Son meteorolojik değerlendirmelere göre; geçen hafta bölgemizi etkileyen yağışlı ve serin havanın yerini sıcak ve yağışsız bir havaya bırakacağı öngörülmektedir.

SICAKLIK 10 DERECE ARTIYOR

Hafta sonunda mevsim normallerinde seyretmesi beklenen hava sıcaklıklarının, hafta başından itibaren artarak hafta ortasına kadar mevsim normallerinin 6-10 derece üzerine çıkması beklenmektedir. Önümüzdeki günlerde Muğla’da beklenen en yüksek sıcaklıkların 34-38 derece arasında olacağı tahmin edilmektedir.

KRONİK HASTALIĞI OLAN VE YAŞLILARA UYARI

Yüksek hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşların, günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 arasında açık alanlarda bulunmamaları konusunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” 

Kaynak: İHA