Süper Lig'in 37. hafta mücadelesinde ezeli rakipler Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi.

Şampiyonluk yolundaki kritik derbiyi, Fenerbahçe 1-0 kazandı. Fenerbahçeli Mert Hakan Yandaş, kulüp televizyonuna maç hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Mert Hakan Yandas Haber Site

“TİYATROYA ONLAR DEVAM EDEBİLİRLER”

Derbi hakkında görüşlerini söyleyen Mert Hakan Yandaş , “Öncelikle takımımızla gurur duyuyorum. Onurumuz, gururumuz ve camiamızın şerefi için çıktığımız bir maçtı. Çünkü bütün sezon yapılanları anlatmamız için bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Bunun bilincindeydik. Şansımıza da senaryolarla başlayan bir maç oldu. 11’e 11 iken inanılmaz bir oyun vardı. Çok üstündük, kalemize gelemeyen bir rakip vardı. Sonrasında onlarda biraz tedirginlik başladı. 10 kişi kaldık. Senaryo devam etti. 10 kişi oynarken de kalemize gelememeye devam ettiler. İnanılmaz bir ruh, inanılmaz oyun zekası, taktik disipline bağlı 10 kişi vardı, o dakikadan sonra. İnanılmaz bir mücadele vardı. Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Başından sonuna kadar hak ettiğimiz galibiyeti aldık. Tiyatroya son verdik, diyebilirim. Şimdi son hafta gidip, tiyatroya onlar devam edebilirler” dedi.

“FENERBAHÇE ARMASI HEPSİNE YETTİ”

Maç öncesinde Galatasaray tribünleri ile yaşadığı olaylar hakkında da konuşan Mert Hakan, “Derbi atmosferleri gergin ve bir o kadar da keyifli olur. Ben de orada gergin bir ortam olacağını biliyordum. Bunu planlamadım ama yürürken bana küfretmeye başladıklarında onlara tertemiz, şerefli, onurlu, gururlu armamızı gösterdim. Bu zaten yetti. O günden beri herkes konuşuyor. Ne yaptım? El hareketi mi yaptım, ağzımdan kötü bir söz mü çıktı? Hayır. Maçtan sonra sorulan soruya da cevap vermiştim. İnanılmaz organizeler ama sadece bir Fenerbahçe arması hepsine yetti” dedi.

Kaynak: istiklal.com.tr