2024 Nisan Merkez Bankası faiz kararının ne olacağı, nasıl bir karar çıkacağı gündemde yer alıyor. 21 Mart Perşembe günü yapılan son toplantıda Merkez Bankası PPK, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını, yüzde 45'ten yüzde 50'ye yükseltmişti. Nisan ayında alınacak karar için gözler Merkez Bankasına çevrildi. Peki “2024 Nisan Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? 2024 Nisan Merkez Bankası faiz kararı ne olur?” İşte araştırılan bu soruların yanıtları…

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) nisan ayı faiz kararının açıklanacağı tarih merak edilyor. Yayımlanan Faz kararı toplantı tarihleri açıklanan takvimine göre; Merkez Bankası nisan ayı faiz kararı 25 Nisan 2024 Perşembe günü saat 14.00'te açıklanacak.

NİSAN AYI MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE OLACAK? EKONOMİSTLER NE DÜŞÜNÜYOR?

AA Finans'ın TCMB'nin Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına dair beklenti anketi, 16 ekonomistin katılımı ile sonuçlandı.

Ekonomistlerin politika faizindeki değişikliğe dair beklentilerinin medyan değeri, faizin yüzde 50'de sabit bırakılmasına dair bir görüş benimsendi. Anket sonuçlarına bakıldığı zaman, ekonomistlerin politika faizi beklentileri yüzde 50 ile yüzde 55 arasında yer aldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ