İyi Parti'de dağılma süreci devam ediyor. Yerel seçimlere "hür ve müstakil" girme kararı alan İyi Parti, hedefinin çok altında oy aldı. Seçim öncesi istifalarla sarsılan parti, seçim sonrası kongresine gitti.

Meral Akşener'in aday olmadığı kongrede, yeni başkan Müsavat Dervişoğlu oldu. Genel başkanlığı bıraktıktan sonra uzun süre siyaset sahnesinde gözükmeyen Akşener, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeyle dikkat çekmişti.

Bu sürpriz görüşmenin ardından Akşener'den dikkat çeken bir hamle daha geldi. Akşener, TBMM'ye yakın bir mesafede, Çankaya'da Cinnah Caddesi'nde 57 numaralı binanın ikinci katında bir ofis tuttu ve taşınma süreci başladı.

İyi Parti Genel Başkanlık görevini Müsavat Dervişoğlu'na devreden Akşener, yaklaşık bir ay boyunca görüntü vermemişti. 3 Haziran'da önce Özel Kalem Müdiresi Esma Bekar’ın kayınpederi Mehmet Ayhan Bekar'ın, ardından eski Başbakan Tansu Çiller'in eşi Özer Uçuran Çiller'in cenazesine katıldı. 5 Haziran'da ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beştepe'de bir görüşme gerçekleştirdi.

Meral Akşener'in Çankaya'da ofis tutması, siyasi kariyerinde yeni bir dönemin işareti olarak değerlendiriliyor. Bu adım, Akşener'in aktif siyasetteki rolünü sürdürme ve yeni stratejiler geliştirme niyetinde olduğunu gösteriyor.

Akşener'in bu hamlesi, siyasi arenada yeni gelişmelerin habercisi olabilir.

Kaynak: istiklal.com.tr