Geçtiğimiz gün yani 27 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı'nda kürsüye çıkan Meral Akşener, "Bugün karşınızda bu kürsüden son kez konuşuyorum çünkü emaneti devretme günü" dedi. Bununu üzerine vatandaşlar, Meral Akşener istifa mı etti? Meral Akşener İYİ Parti Genel Başkanlığı görevini bıraktı mı?” sorularına yanıt aramaya başladı. İşte bu konuda merak edilenler…

MERAL AKŞENER İSTİFA ETTİ Mİ?

İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı'nda kürsüye çıkan Meral Akşener, "Bugün karşınızda bu kürsüden son kez konuşuyorum çünkü emaneti devretme günü" dedi.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde büyük bir yenilgi almasının ardından istifaların üst üste gelmesiyle olağanüstü kurultay kararı alan İYİ Parti'de yeni Genel Başkan bugün belli oluyor. Yeniden aday olmayacağını duyuran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin olağanüstü kongresinde veda konuşmasında bulundu.

"BU KÜRSÜDE SON KEZ KONUŞUYORUM"

Kurultayda veda konuşmasını yapan Meral Akşener şu ifadeleri kullandı; "Bugün bu kürsüden son kez konuşuyorum. Bugün emaneti devretme günü. 30 yılda zorluklarla tehditlerle karşılaştım.

Hiçbir zaman kişisel bir çıkarım olmadı. Tehdide baskıya hiç eyvallahım olmadı. Toz zerresi kadar korkum da olmadı. Zaman her zaman beni haklı çıkardı. 28 Şubat'ta herkes susup otururken vesayetçilere karşı çıktım ve haklı çıktım.

2019'da 2020'de ve 2023 yılında da milletle inatlaşılmaz diyerek hem iktidar hem ana muhalefeti uyardım. Herkes sustuğunda bile milletin sesini haykıran oldum. Şahsıma her türlü hakareti küfrü edenler iftiraya sarılanlar bugün benimle aynı şeyleri söylemeye başladılar. Bazıları kısık sesle de olsa haklıymış bile diyenler var. Ne diyeyim sabah şerifleriniz hayır olsun.

31 seçimlerine hür ve müstakil olarak girdik. Bugüne kadar kimseden beklentim olmaksızın bedel ödemeyi bildim. Bugün de pişman değilim. Haklılığımızın bir gün anlaşılacağını biliyorum. Bugün üzerime düşen her şeyi yapmış olmanın huzuruyla son kez karşınızdayım.  Hiçbir sahtekarlığa girmeden milletin sesini duyurmuş olmanın gururuyla son kez karşınızdayım.

"ALLAH HERKESE BÖYLE VEDA ETMEYİ NASİP ETSİN"

Allah herkese böyle veda etmeyi nasip eylesin. Biz bu günlere çiçek bahçelerinden değil mayın tarlalarından geçerek geldik. Engelleri teker teker aşarak geldik. Adressiz kurşunlara direnerek geldik.

Türkiye İYİ olacak diyerek yola çıktık. Memleket meselesi dedik, il il, ilçe ilçe, köy köy gezdik. İlkelerimizden taviz vermedik. Mesel yeni şeyler söyleyebilmekti. Yokluklar arasında nasıl bir araya gelip ayakta kaldığımızı unutmayın. Ben hiçbir zaman unutmadım. Allah şahidim olsun ki hiçbir zaman unutmayacağım. Yağmur nereye yağarsa tarlasını oraya çekenlere mani oldum. Tek kişi olsam da mücadeleden vazgeçmeyeceğim dedim, vazgeçmedim.

Bu evi artık hayatta siz tutacaksınız. Genel başkan adaylarına başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun, Allahaısmarladık."

Kaynak: HABER MERKEZİ