Saldırının, Ozan Mehmet Bozdoğan'ın araçtan indikten kısa bir süre sonra gerçekleştiği bildirildi. Neyse ki, saldırı sonucunda herhangi bir yaralanma olmadı.

Seçim çalışmaları kapsamında Tarsus'un Yüksekköy Mahallesi'ne giden Memleket Partisi Tarsus Belediye Başkan Adayı Ozan Mehmet Bozdoğan, aracından indikten bir süre sonra aracının pompalı tüfekle kurşunlandığı olayla karşılaştı.

Jandarma ekipleri, saldırganları bulmak için çalışmalara başladı. Bu korkunç olaya rağmen, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, başka bir yerdeki programı sırasında öğrendiği olayı şiddetle kınayarak, "Kimse bizi yolumuzdan alamayacak" şeklinde açıklama yaptı.

Memleket Partisi Mersin Tarsus Adayinin Aracina Pompali Tufekle Saldiri 17115697881084 2Olay yerinde inceleme ekipleri, araç ve çevresinde detaylı bir inceleme yaptı. Bu saldırı, siyasi atmosferdeki gerilimin yüksek olduğu bir dönemde yaşandı.

Haluk Bozdoğan'ın adaylığı daha önce CHP tarafından düşürülmüştü, ardından oğlu Ozan Mehmet Bozdoğan, Memleket Partisi'nden aday gösterilmişti.

Editör: Ali Özgür UZUN