Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF 1. Başkan Vekili İbrahim Burkay; TFF Başkan Vekili Mustafa Eröğüt ve TFF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, A Milli Futbol Takımı’nın Hannover'de bulunan kamp tesislerinde basın mensupları ile bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella ve Arda Güler hakkında bir süredir sosyal medyadan yapılan yorumlarla ilgili konuştu.

Buy

“HEDEF SON 16”

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, ilk olarak son 16 hedefi içerisinde olduklarını açıkladı.

Büyükekşi, "İlk hedefimiz gruptan çıkarak son 16'ya kalmak. Gürcistan maçını kazanarak Avrupa Futbol Şampiyonası'na galibiyetle başladık. İkinci maçımızı kaybettik ancak ilk maçta elde ettiğimiz üç puan, Çekya maçında son 16'ya kalabilmemiz için galibiyet ya da beraberliğin yeterli olmasını sağladı" dedi.

“EN İYİ TARAFTARINA SAHİBİZ"

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Almanya'daki Türk taraftarlara desteğinden dolayı teşekkür etti. Büyükekşi, “Almanya’da ve Avrupa’da çevre ülkelerde yaşayan Türk vatandaşlarımızın millî takıma yoğun bir ilgisi var. Her maçtan önce yapılan ‘fan walk’ organizasyonlarında kırmızı-beyaz millî takım formalarıyla ve Türk bayraklarıyla 50 bine yakın vatandaşımız stadyuma yürüyor. Stadyumu tıklım tıklım dolduruyor. Dortmund stadını kırmızı ve beyaz boyadık, şimdi sıra Hamburg stadını kırmızı ve beyaza boyamakta” dedi.

“SOSYAL MEDYADA YAZILAN YALANLARA GÜLÜP GEÇİYOR”

TFF Başkanı Büyükekşi, Vincenzo Montella ve Arda Güler’in hakkında bir süredir sosyal medyada yapılan olumsuz yorumlarla ilgili net konuştu.

Tff Den Turkiye Nin Gundemine Oturan Goruntuler 17453165 8222 Amp

Büyükekşi, “Montella ve futbolcular arasındaki bağın çok güçlü olduğunu söyleyen Büyükekşi, "Teknik direktörümüz Montella ile tüm oyuncularımız arasında son derece iyi bir iletişim var. Bunun aksi bir hava varmış gibi dezenformasyon ile manipülasyon yapmaya çalışanlara her birlikte gülüp geçiyoruz. Arda da Montella da gülüp geçiyor” dedi.

Kaynak: İHA