Mars gezegeninde bu yıl büyük bir heyecanla gerçekleşecek olan yerel seçimlerde aday belirleme süreçleri tamamlandı. Mars’ın büyükşehirlerindeki adaylar yine temayül yoklamalarına aldırış edilmeden mars halkının tanımadığı adaylar arasından seçildi. Halk bu duruma oldukça tepkiliydi.

Mars'ta Yerel Seçimler

Mars gezegeninde bu yıl büyük bir heyecanla gerçekleşecek olan yerel seçimlerde aday belirleme süreçleri tamamlandı. Mars'ın büyükşehirlerindeki adaylar yine temayül yoklamalarına aldırış edilmeden mars halkının tanımadığı adaylar arasından seçildi. Halk bu duruma oldukça tepkiliydi.Ancak dış gezegen güçlerinin oynadığı büyük oyunlar sonucunda halk yine mars'ın karizmatik liderine bağlılığını bildirerek, oyunu tanımadığı adayın bağlı olduğu siyasi partinin liderine hürmeten vereceğini açıkladı.

Mars Ekonomisinde Kara Delik

Mars merkez bankası başkanının sürekli değişmesinden ötürü makam koltuğunun kaldırılıp yerine kısa süreli ayakta durulabilecek bir banko yerleştirilmesinin ardından yatırımcılara güven tesis eden bir ortam sağlandı. Mars lirasının gittikçe değer kaybeden durumu toplumda endişe oluştursa da, şuan galaksinin uzak noktalarındaki oksijensiz ve yaşam olmayan madenci gezegenlerindeki kolonilerde hala yüksek alım gücüne sahip olması bir nebzede olsa umutları yeşertiyor.

Öte yandan mars'ın meydanlarında yapılan röportajlarda halk, mars ekonomisinin gittikçe kötüye gittiğini ve uzaylı pazarlarındaki yüksek enflasyon sonucunda artık gıda hapları kullandıklarını ifade etti. Fakat bir kelle paça hapı ile kuru üstü pilav hapının da 160 mars lirası olması ekonominin olumsuz gidişatını gözler önüne seriyordu.

Yaşam Kapsüllerinde Kentsel Dönüşüm

Bu yıl yerel seçimlerde marsta kentsel dönüşüm konusu tüm siyasi partilerin ortak vaatleri arasındaydı. Yakın zamanda mars'ın kuzey bölgelerinde yaşanan tektonik hareketler sonucunda yaşanan büyük yıkım artık mars'ta daha güçlü binalar yapılmasını bir gereklilik haline getirdi.

Fakat siyasi partilerin bu konuda kararsız kaldığı hususlardan biri de sürecin marslı müteahhitler nezaretinde mi yoksa bilim adamları ve uzmanlar nezaretinde mi sürdürüleceğiydi.

Galaktik Mülteci Sorunu

Galaksiler arasında yaşanan bölgesel savaşlar neticesinde son 10 yıldır mars büyük bir göç dalgasının ana merkezlerinden biri haline geldi. Marslı liderin savaştan kaçan diğer gezegenlerdeki insanlara yönelik uyguladığı ılımlı politikalar ve bu konuda yaptığı açıklamalarda; 'Yörüngemizi mazlumlara kapatamayız. Hepimiz aynı uzayın canlılarıyız' sözleri Satürn, Uranüs ve Plüton halkı tarafından büyük bir heyecanla karşılandı.Ancak yaşanan kontrolsüz göç, mars'ın şehirlerinde demografik ve fizyolojik yapıyı olumsuz etkiledi. Mars halkı kendi ülkelerinde azınlık olduklarını ifade ederek bu galaktik misafirliğin artık son bulmasını istiyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Galaktik Göç Bakanı ise duruma oldukça tepkiliydi. 'Gönderiyoruz gönderiyoruz geri geliyorlar' ifadelerinde bulunan bakan, bazı göçmen uzaylıların görünmez olma ve şekil değiştirme özelliklerinden ötürü sınırda tespit edilemediğini ve bu konuda çaresiz kalındığını vurguluyor.

Mars'ta Yargının Bağımlılığı Güçleniyor

Gezegen katili adlı deneysel bir silahla, güneş sistemi dışında bir gezegene saldıran bir grup marslı 1 milyar yaşam formunun ölümünden sorumlu tutuluyor. Yargılanmalarına geçen ay başlanan zanlıların, siyasi bağlantıları sebebiyle mahkemeyi etki altında bırakmalarından endişe ediliyor.

Davanın hakimi ise basına verdiği demeçte 'Halkımız müsterih olsun. Mars ceza kanunu değil, siyasi otoritenin cevabına göre adil bir yargılama gerçekleştireceğiz. Ve bu garip bu mahkemenin başında olduğu müddetçe, bu marslı gençlerimizin yaptığı küçük bir cahillikten ötürü ceza almalarına asla müsaade etmeyeceğim!' açıklamalarında bulundu.

Marslı Mafya Grupları Sitem Etti 'Biz Mafyamıyız? İş Adamıyız

Mars güvenlik güçlerinin gezegen genelinde başlattığı 'huzurum kalmadı' operasyonlarında çok sayıda yaşam formu gözaltına alındı. Mars güvenlik bakanı yaptığı açıklamada 'müsterih olun! bunlar bizimkiler değil, mars sokaklarındaki dengeleri bozdukları için müdahale etmek zorunda kaldık' ifadeleriyle marsta mafyayı bitirip bu kızıl gezegenin ne kadar yaşanabilir bir yer olduğunu dosta düşmana ilan etti.

Öte yandan Mars Güvenlik Bakanının Venüs ve Merkürlü kartellerle makamında çektirdiği fotoğraflar infial uyandırırken, bakan bey bu konuda 'Onlar benim köylüm. Yolları düşmüş ziyaret etmek istemişler. Gelmeyin diyemezdim' açıklamalarında bulundu.

Bir Son Dakika Haberimiz Var!

Derin uzay sondalarından alınan verilere göre, mars'a doğru hızla ilerleyen bir gök taşı tespit edildi. Uzmanlar gezegenin tahliyesi için yetkililere çağrıda bulundu. Mars millet meclisinde konuyla ilgili Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasına yönelik muhalefetin verdiği önerge, Işıldak parti ve Kuantumcu Hareket partisinin oylarıyla reddedildi.

Ulusa sesleniş konuşması yapan ışıldak parti genel başkanı 'Yaklaşan göktaşı değildir. Eğer oysa ecelimiz neyse bedelini ödemeye hazırız. Ancak tahmin ettiğimiz kadarıyla bu göktaşı değildir. Titanların gelişmiş kamufle yöntemlerinden biridir. Geçmişte ecdadımız bu alçaklara gerekli cevabı lazer toplarıyla vermiştir. Ama belli ki kuyruk acıları hala dinmemiştir. Gelecekleri varsa görecekleri de vardır. Hodri meydan! diyerek sert açıklamalarda bulundu.