Ben Avrupa'da hiçbir yerde sokakta sahipsiz hayvan görmedim. Hayvanseverlerin de yeni yaptığımız barınakta butik bölümler yapmak suretiyle gönüllü olarak maliyetini bizim karşılamamız kaydıyla gelip bakmalarını istiyorum. Çünkü hayvanseverlerin butik barınak talebi de var.

"Avrupa'da hiçbir yerde yok. Saygılıyım, hayvanseverlerin fikirlerine de saygılıyım ama o kadar çok popülasyon arttı ki Türkiye'de ilk defa kendi imkanlarının dışında kısırlaştırma ihalesi açan belediyeyiz, 13 tane klinikle anlaştık. Dişiler kısırlaştırılınca 1 hafta kalması gerekiyor. Erkek olanlar hemen sokağa bırakılabiliyor. Ama bu popülasyonla bu şekilde sadece kısırlaştırmayla bunun önünü almanın imkanı yok. Bir yandan ona devam edeceğiz. Bir yandan da mutlaka sokaktakileri barınaklara alıp misafir edeceğiz.

Yani söylediğim gibi, gelişmiş ülkelerin hiç birisinde sokakta sahipsiz hayvan yok. Eğer hayvanseverler çok istiyorsa elini taşın altına koysunlar, biz de destek oluruz sahiplensinler. Sahipsiz hayvan olmaz. Gerçekten sevenler gelsin, masraflarını biz karşılayalım. İstedikleri gibi baksınlar ve ilgilensinler. Bu popülasyonla başka türlü başetmek mümkün değil, ben bunu daha öncede söyledim, muhalif çevreler "çaresizliğini ilan etti" dediler. Şimdi bütün Türkiye, bütün büyük kentler aynı durumda, gelin hep beraber toparlayalım bu işi."
 

Kaynak: istiklal.com.tr