Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ANFA Fuar Alanı'nda düzenlenen minibüsçüler toplantısında konuştu.

Ankara Minibüsçüler Odası'nın organizasyonunda bin 300 minibüsçünün katıldığı toplantıda Yavaş şu mesajları verdi: "Şu anda çalışmayan dolmuşlarımız var. Bundan sonra bu dolmuşları sadece UKOME kararları öncesinde, esnafımızı bir araya getirmek için yeni hatlar belirleyerek çalıştırabiliriz. Ankara'nın her bir tarafında şehir merkezinden uzaklaşan bir büyüme trendi var. Dolayısıyla, tüm dolmuş esnafının çalışabileceği yeni düzenlemeleri yapmaya hazırız."

"Hem siz hem de biz zarar etmemeliyiz. Gerekirse, otobüslerimi bu bölgelerden çekeceğim. Hem sizin hem de bizim zarar etmememiz için elimizden geleni yapacağız. Esnaflarımızın emeğinin karşılığını almasını sağlamalıyız. Bundan sonra bu tür düzenlemeleri yapacağız."

"Ulaşım daire başkanımız ve EGO daire başkanımız burada. Özel taleplerde bulunan esnaf arkadaşlarımızın gelip görüşmeleri için hazırız. 27 durak başkanımızla görüşerek hiçbir esnafın mağdur olmaması için gereken destekleri sağlayacağız. Bu sizin hakkınız ve bizden yana helal olsun. Ankara halkı adına helal olsun diyorum."

Editör: Hasan DEMİRCİ