Milli gururumuz Altay Bayındır, yaz döneminde Fenerbahçe'den 5 milyon euro bonservis ücreti karşılığında Manchester United'a transfer olmuştu. Ancak Bayındır çok fazla forma şansı bulamamış ve Old Trafford'da henüz hünerlerini sergileyememişti.  

Altay Bayindir 1688671391 110771

As kaleci Andre Onana'dan kaleyi devralamayan A Millî Takım'ın file bekçisi, henüz kendisini kanıtlayamamış olsa da son gelen haberler 25 yaşındaki eldiven için sevindirici.

DEV SATIŞ PLANI ORTAYA ÇIKTI

İngiliz basınından Daily Mail'de yer alan habere göre Manchester United, bu yaz takımda yapacağı bir temizlikle 100 milyon sterlin kadar bir gelir elde edebilir. Kulübün amacı bu temizliği yaparak maaş bütçesini azaltmak. İngiltere'de Finansal Fair Play kuralları sertleşerek devam ediyor ve kulübün yeni büyük ortağı Sir Jim Ratcliffe, 1,3 milyar sterlinlik yatırımının ardından tüm kadronun maliyetini ve etkinliğini inceledi. Bu durumda takımdan ayrılacak futbolcu sayısının çift haneli rakamlara ulaşması bekleniyor.

Daily Mail'de yer alan haberde, sözleşmeleri sezon sonunda bitecek olan Raphael Varane ve Anthony Martial'in de takımdan ayrılacağı bildirilirken, kaleci Altay Bayındır'ın listede yer almadığı anlaşılıyor.

Altay Bayindira Kotu Haber Bunu Kimse Beklemiyordu 1701610676438

Bu durumda Fenerbahçe'nin eski file bekçisi, önümüzdeki sezonda da Manchester United'da olacak. Şu ana kadar henüz Premier Lig maçına çıkamayan Altay Bayındır, yalnızca FA Cup'ta Newport County ile oynanan mücadelede kaleyi korumuş ve United o maçı 4-2 kazanmıştı.

Editör: Arda Aşkın AKSOY