Fenerbahçe'nin deplasmanda Galatasaray'ı yenmesindeki en büyük etkenin Aziz Yıldırım'ın yaptığı açıklamalar olduğunu söyleyen eski Fenerbahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu, "Takımın üzerindeki ölü toprağını Aziz Yıldırım'ın konuşması kaldırdı. Bana göre derbi galibiyeti Aziz Yıldırım'a yazılmalı." şeklinde ifade kullandı.

Mahmut Uslu, haziran ayındaki seçimle alakalı ise taraftarlara ve üyelere şu sözlerle seslendi:

"Bize taraftarlar taşın altına elinizi sokun diyorlardı. Biz de elimizi taşın altına koyduk. Biz F.Bahçe için her şeyi yaparız. Herkesle savaşınız. Ama biz politika yapmayız. Fenerbahçelilerin hepsi taraftarlar da dahil olursa yüzde 80'i Ali Koç'un gitmesini istiyor. Ancak üyeler nasıl bir tutum sergiler bilemiyoruz. Bizim dönemimiz, durumumuz belli. Herkes iyi düşünsün taşınsın. Umarım bu durum 9 seneye çıkmaz."

Mahmut Uslu, Florya'daki şampiyonluk kutlamalarında Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un küfürlü tezahürata katılmasıyla ilgili tek kelimelik bir cevap vererek, "Okan Buruk'a yakıştı." dedi.

Jose Mourinho'nun son durumuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Mahmut Uslu, "Aziz Başkanın cumartesi günü Londra'ya gidip görüşüp görüşmeyeceğini bilmiyorum. Daha önce gittik, görüştük. Başkanın ilk görüşmesinden sonra devam eden görüşmeler de oldu. 1'inde mi 2'sinde mi biter, bilemem" şeklinde konuştu.

Kaynak: istiklal.com.tr