2023 Turkcell Süper Kupa maçında  ile  Şanlıurfa'da 11 Nisan Stadyumu'na çıktılar. 

Mücadelenin 1’inci dakikasında Galatasaray Mauro Icardi’nin golüyle 1-0 öne geçti. Golün santrası yapılmadan Fenerbahçeli futbolcular soyunma odasına yöneldi. Maçın hakemi Volkan Bayarslan Fenerbahçe'nin geri gelmeyeceğine emin olduktan sonra maçı 4. dakika tatil etti. 

Maçın ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek açıklamalarda bulundu. 

“BEKLEMİYORDUK, DÜNYAYA MAHCUP OLDUK”

Üzgün olduğunu söyleyen Dursun Özbek açıklamasında; "Üzülerek söylüyorum, böyle bir durumu beklemiyorduk. Şanlıurfa'daki taraftarlara derbi izletmektense acayip saçma sapan şeyler yaşadık. Çok önemli bir kupa bu, 100. yıl kupası. Bu derbiyi seyrettirmenin keyfi varken, hiç beklemediğimiz bir şeyle karşılaştık. Bu maçın geliri depremzedelere yardım olarak gidecekti. Bir taraf dolu, diğer taraf boş. Ben çok üzüldüm. Dünyaya mahcup olduk. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin misyonu bunların ötesinde.

"ÇOCUKLARA YAZIK DEĞİL Mİ?"

U19 takımındaki çocuklara yazık değil mi? Bu çocukları niye alet ediyorsunuz kendi amaçlarınıza? Tarihe kötü geçecek bir Süper Kupa finali. Bu şekle getirmenin kime faydası oldu? Önümüzdeki günler, daha da gerginleşecek. Ben bu gerginliğin bitmesi taraftarıyım. Ne onlara ne bize bu final yakışmadı. İnsanların bir sefer daha düşünmesini isterim. Hiç güzel olmadı." dedi.

“FENERBAHÇE’DEN BİR YÖNETİCİ GELMEDİ”

Galatasaray Başkanı sözlerine, "Ben protokole geldim. Fenerbahçe'den bir yönetici oraya gelmedi. Normalde oraya gelmeleri gerekiyordu. O kadar çok senaryo söylendi ki, böyle olmasını beklemiyorduk. İki üç gündür buradayım. Böyle sevgi görmedim. Urfalılar bizi bağrına bastı." ifadeleriyle devam etti.

“FEDERASYONUN KARARININ SORGULANMASININ ALTINDA BAŞKA MAKSAT VAR”

Dursun Özbek federasyonun seçim kararı hakkında; "Federasyonun seçime gitmesi öngörülüyordu. Federasyon da gerekeni yaptı. Hayırlı olsun. Birdenbire bugünden yarına olmaz. 100'den fazla kişiyi seçeceğiz. Bence aradaki zaman makuldür. Herkes şunu anlamalı. Erken seçim kararını federasyon alabilir. Federasyon bu kararı almış ve açıklamış. 20 gün mü çok önemli bir federasyon için. Federasyonun kararına da saygı duymak lazım. Daha önlerinde uzun bir süre varken, bu kararı aldılar. Federasyonun kararının sorgulanmasının altında başka maksat olduğunu düşünüyorum." dedi.

Dursun Özbek; "Kendimizi kontrol etmemiz lazım. Ben Galatasaray Başkanı olarak tüm spor paydaşlarını aklıselim davranmaya çağırıyorum." dedi.

Süper Kupa maçı yarıda kaldı! Fenerbahçe sahadan çekildi Süper Kupa maçı yarıda kaldı! Fenerbahçe sahadan çekildi

Fenerbahçe'den Süper Kupa sonrası ilk açıklama! "Dik durmaya devam edeceğiz" Fenerbahçe'den Süper Kupa sonrası ilk açıklama! "Dik durmaya devam edeceğiz"

Kaynak: HABER MERKEZİ