Ankara'da Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) önünde, Hatay'da seçimin iptal edilmesi talebine ilişkin açıklamalarda bulunan CHP'nin adayı Lütfü Savaş, depremden bu yana kendisiyle ilgili yaklaşık 400 milyon negatif tweet atıldığını söyledi. Savaş, bu süreçte yaşanan depremin tek sorumlusu olarak CHP ile kendisinin gösterildiğini dile getirdi.

Lütfü Savaş, “Şu bir gerçek ki hükumet bu depremin altında kaldı. Diğer illerde enkazlar dahi kaldırılamadı. Küçücük bir belediye bütün dünyadan yardım istememiş bir dönemde 4. seviyede depremde biz bu yükü tek başımıza kaldıramıyoruz gelin birlikte kaldıralım dediyse bile büyükşehir belediyesinin tek başına bu yükün altından kalkması mümkün değildi. Ama iktidar zamanında gelemediği ve bugüne kadar çözemediği sadece enkaz kaldırma işinden bile büyükşehiri sorumlu tutmuştur” ifadelerini kullandı.

“RANT PEŞİNDE KOŞUYORLAR”

Hükümetin Hatay'ı almak için çok uğraştığını dile getiren Savaş, “Çünkü şu anda Hatay'da 50 milyar dolardan fazla rant var. İktidar rant peşinde koştuğu için o rantı kendi yandaşlarına paylaştırmak amacıyla seçimi kazanmak istiyor. Burada yazmadığımız birçok şey var zaten. Onun dışında birçok seçmenin Hatay'a kaydırıldığını biz tespit ettik” ifadelerini kullandı.

Savaş, 3 bin 389 ölmüş seçmene oy kullanıldığının tespit edildiğini söyleyerek “Hayatını kaybetmiş insanların seçim listesinde yer alması sizce de manidar değil mi?” dedi.

“SEÇİMİ OLDUBİTTİYE GETİRMEK İSTİYORLAR”

CHP’nin yaptığı itiraza ilişkin süreç devam ederken AK Partili aday Mehmet Öntürk’e mazbata verilmesini eleştiren Savaş, “Bu tutum seçimin oldubittiye getirilmeye çalışıldığını gösteren bir hukuksuzluktur” diye konuştu.

“HATAY HALKININ YARINLARINI FEDA ETMEYE NİYETE YOK”

Savaş, “Hatay halkının yarınlarını feda etmeye niyete yoktur. Hatay halkı iradesini masa başı dayatmalara kurban etmeyecek kadar hassasiyet sahibidir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ