İngiltere'nin başkenti Londra'da yer alan bir tren istasyonundaki panoda, Ramazan ayı sebebiyle İslami mesajlara yer verildi.

Panoda sabah ve akşam ezanı saatlerinin yanı sıra İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'in (SAV) bir hadisine yer verildi. Hadiste "Her insan hata yapabilir. Fakat hata yapanların en hayırlısı çokça tövbe edendir.” ifadeleri bulunuyor.

Tren istasyonundaki panoya yansıtılan İslami mesajlar, İngiltere kamuoyunda gündem haline geldi.

RAMAZAN MESAJI İNGİLTERE'NİN GÜNDEMİNDE

Haberlerde, İngiltere demir yolu işletmecisi Network Rail eleştirilerek şöyle denildi:

Dini söz, yolcuları şaşırttı. Devlete ait tren istasyonu şirketinin 'kızgınlık yaratma' riskiyle karşı karşıya olduğu yönünde uyarılar tetiklendi.

HZ. MUHAMMED'İN HADİSİ LONDRA'DAKİ İSTASYONDA YAYINLANDI

Söz konusu hadiste, "Her insan hata yapabilir. Fakat hata yapanların en hayırlısı çokça tövbe edendir." ifadeleri yer alıyor.

Network Rail sözcüsü, Ramazan ayını kutladıklarını dile getirdi. King's Cross istasyonunun çeşitli ve çok kültürlü bir iş gücünden oluştuğu belirtildi.

“DİĞER DİNLERİ ETKİNLİKLERİNİ DE KUTLUYORUZ"

Ayrıca, dini önem taşıyan zamanlarda, istasyonun çeşitliliğini ve kapsayıcılığını kutlamak için buna benzer mesajlara yer verildiği anımsatılarak şu ifadeler kullanıldı:

Ağda önemli bir kesinti meydana gelirse, yolcuların yolculuklarını tamamlamalarına yardımcı olmak için panolar ilgili yolcu bilgilerini gösterecek şekilde değiştiriliyor.

Yıl boyunca istasyondaki mesajlar, meslektaşlarımızın ve yolcularımızın inançlarını anmak amacıyla Paskalya, Noel, Diwali gibi diğer dinlerin etkinliklerini de kutluyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ