Müslüman aleminin en önemli günlerinden biri olan Kurban Bayramı'nın ardından Gaziantep'te çirkin görüntüler ortaya çıktı. Bayram boyunca denetimsiz şekilde kesilen kurbanlıklardan kalan deri ve diğer atıklar, caddelere atılarak çevre kirliliğine neden oldu. 

Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz'ın yaptığı uyarılara rağmen, bazı vatandaşların bu uyarılara uymayarak yol kenarlarına deri ve sakatat ürünlerini attığı görüldü.

Yol kenarına atılan kurban deri ve diğer atıkları oluşturduğu çirkin manzara ve kötü kokunun yanında hastalıklara da davetiye çıkardı.

Yol kenarına atılan kurban atıklarından çok rahatsız olduğunu söyleyen vatandaş Sevgi Son, “Bayramlaşmaya gidiyoruz. Bunların yanından geçiyoruz. Hastalık kapma riskimiz var. Kokudan durulmuyor burada. Burayı temiz tutmamız lazım. Fakat insanlar evimiz kirlenmesin diye düşünüyor. O yüzden pisliklerini buraya atıyor. Bana göre burayı böyle pisleten evini de pisletiyordur. Çevreyi temiz tutmamız gerek. Burada hastane var. Hastane içinde çok tehlikeli bir durum. Yetkililerden bu durumun önüne geçmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Şikayetler üzerine Şehitkamil Belediyesi'ne bağlı ekipler temizlik çalışmalarına başladı.

Kaynak: istiklal.com.tr