Adalar her bayram dolup taşıyor. Bayramı fırsat bilenler adalar havası alarak tatilinin tadını çıkarmaya çalışıyor. Peki “Kurban Bayramı’nda adalar vapuru, otobüsler, metro ücretsiz mi 2024?” Bayramda toplu taşıma bedava mı 2024?” İşte bu soruların yanıtları…

KURBAN BAYRAMI’NDA ADALAR VAPURU, OTOBÜSLER, METRO ÜCRETSİZ Mİ 2024?

Kurban Bayramı’nda toplu taşımanın durumu merak ediliyor. Bu konuda İETT’den beklenen açıklama geldi. İETT tarafından yapılan açıklamada; Kurban Bayramı boyunca 16-17-18-19 Haziran tarihlerinde kişiselleştirilmiş İstanbulkart ile ücretsiz seyahat edilebileceği açıklandı.

Ancak, ada hatları, Beyoğlu-Taksim Nostaljik Tramvayı, Karaköy-Beyoğlu Tüneli, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı'na hizmet vermekte olan bagajlı taşımacılık yapan hatlar ile 139 Üsküdar-Şile ve 139A Üsküdar-Şile/Ağva VİP hatlarında bu ücretsiz seyahat uygulaması geçerli olmayacak.

İETT, Metro İstanbul ve Şehir Hatları gerekli durumlarda ek seferlere de geçilecek. İBB Deniz Taksileri ise 7/24 hizmet vermeyi sürdürecek. 2024 Kurban Bayramı süresince, Kuzguncuk İskelesi, Moda İskelesi, Kadıköy İskelesi, Beşiktaş İskelesi ve Çubuklu Arabalı Vapur İskelelerinde yer alan Vapur Kafeleri de hizmet vermeye devam edecek.

KURBAN BAYRAMI’NDA OTOYOLLAR VE KÖPRÜLER ÜCRETSİ Mİ 2024?

2024 Kurban Bayramı’nda ücretli ve ücretsiz güzergahlar bulunmaktadır. Yap-işlet-devret projeleri ücretsiz geçiş uygulamasından hariç tutuldu.

İşte ücretli güzergahlar şu şekildedir;

-          Kuzey Marmara Otoyolu (3. Boğaz Köprüsü Dâhil),

-          Gebze- Orhangazi- İzmir Otoyolu (İzmir Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları Dâhil),

-          Avrasya Tüneli

-          Osmangazi Köprüsü

-          Yavuz Selim Köprüsü gibi güzergahlardan ücret alınacak.

Kaynak: istiklal.com.tr