Yerel seçimde yaşadığı yenilginin ardından üst düzey istifalarla sarsılan ve Genel Başkan Meral Akşener'in aday olmayacağını açıkladığı seçimli genel kurul kararıyla çalkalanan İYİ Parti'de tartışmalar son bulmuyor. Şimdiye kadar dört isim adaylık için adım attı. Kulislerde, Akşener’in yeni dönemde de partide etkili bir isim olacağı konuşuluyor. Kongrede ise Akşener’in Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'nu destekleyeceği iddia ediliyor.

Şimdiye kadar Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, grup başkanı Koray Aydın, göç politikaları başkanı Tolga Akalın ve kurucular kurulu üyesi Günay Kodaz adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet gazetesinden Merve Kılıç’ın haberine göre, Akşener’in Dervişoğlu’nu desteklediği ve Dervişoğlu’nun adaylık metnini Akşener’in özel kalemi Esma Bekar’ın yazdığı iddia ediliyor. Ayrıca, kongrenin Koray Aydın ve Müsavat Dervişoğlu arasında kıran kırana bir mücadele içinde geçeceği öngörülüyor.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dervişoğlu, Akşener ile istişarede bulunup bulunmadığına ilişkin soruya “Ben sadece genel başkanımızın hayır duasını aldım. Bundan spekülasyon çıkarılmaya çalışıldığına şahit oluyorum ve üzülüyorum” dedi. Fazla adayla kongreye gidilmesine ilişkin olarak Dervişoğlu, “Bir bölünmeye vesile olmaz. Böyle bir vahşi rekabet alanı oluşmayacağına da inanıyorum” diye konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ