Sosyal medya dünden beri Patiswiss CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nun bir tüketiciye karşı olan tehdit dolu sözlerini ve sonrasında gelen tepkiler nedeniyle kıvırarak yaptığı geri vitesi konuşuyor.

KÜFLÜ ÇİKOLATAYI PAYLAŞTI

Patiswiss marka çikolataların küflü çıktığını LinkedIn’den paylaşan bir tüketici, Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’nu da etiketleyerek: “Bir heves aldığım kahve eşlikçilerime bakın. Küflenmiş çikolataya ilk defa şahit oluyorum. Üstelik son tüketim tarihine daha var. Muhtemelen tedarik zinciri sürecinde muhafaza koşullarında bir problem var.” ifadelerini kullandı.

Linkker

TÜKETİCİYİ DEHDİT ETTİ

Patiswiss patronu Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu ise yaptığı yorumda, paylaşımı yapan tüketiciyi tehdit etti.

Ürünlerinin küflenmeyeceğini iddia eden Tunaoğlu, "Hadi doğru diyelim. Sen bence acil şekilde evindeki nem oranına falan baya bir bakmalısın.. Bir de linkedinde paylaşacak hiç başka içeriğinin olmaması ne acı" dedi.

"Haklısın pirim yapmak için bize baya ihtiyacı var herkesin. Baksana aşağıya 'çöp' falan yazanlara" ifadelerini kullanan Tunaoğlu, "marka karalama" ve "marka değeri düşürme" iddiasıyla dava açma tehdidinde bulunarak şu ifadeleri kullandı: "Bizim avukatların marka karalama, marka değeri düşürme vs'den neler isteyeceğinden herkes habersiz. Ayrıca!!!! Bize böyle bir durum olsa söyler telafisini istersin! Karşında senin dev MIGROS ve biz varız. Herkes ürünün öyle arkasındaki!

Haydi size kolay gelsin. Avukatlarımız iletişime geçecektir sizinle ama ben kendi işimi kendim çözmeyi severim..”

G Lv2 X P3 Xc A Aeim V

TEPKİLER SONRASI ÖZÜR MESAJI

Tunaoğlu'nun tüketiciye verdiği yanıt sosyal medyada büyük yankı buldu ve tüketici hakları savunucuları tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Tüketici haklarının korunması ve şirket yöneticilerinin tüketici şikayetlerine nasıl yanıt vermesi gerektiği konusunda tartışmaları da beraberinde getirdi.

Gelen tepkiler sonrasında Patiswiss markasının sahibi Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, yaptığı paylaşımı silerek bir özür açıklaması yayınladı.

Tunaoğlu yaptığı son paylaşımda dil bilgisi ve yazım yanlışlarından dolayı kendisinin yanlış anlaşıldığını belirtti.

Tunaoğlu paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Valla büyük yanlış anlaşılma mı oldu, ben mi yanlış anlattım bilmiyorum. Ama çok özür dilerim sizi de meşgul ettiğim için. Beni biliyorsunuzdur bence. Tek demek istediğim ürünün herkes arkasında bize gönderseniz çözerdik, markaya zarar verecek bir posta gerek yoktu derken… İmla bilgimin gücü de eklenince ben vermişim gibi duruyor. Neyse bizim avukatlar benim içinde bir şeyler düşünecektir. Sonuçta yönetim kurulu ile yönetiyoruz şirketi Razıyım sorun yok. Tek derdim en iyi ürün en iyi fiyat. Son nefesime kadar vazgeçmeyeceğim. Gıda dışı markalarım, girişimlerim dahil. Sevgilerimle.

Şimdiden imla ve yazım yanlışlarım için özür dilerim, sosyal medya uzananlarımın mesai saatleri dışında çalıştırmak istemiyorum:( Zaten olanlara eminim çok üzüldüler. Düzelteceklere, bana koşulsuz, ücretsiz eğitim vereceklere de teşekkür ediyorum.”

G Lv2 X P Wk A Et Lfm

MARKADAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili markadan yapılan açıklamada ise "Patiswiss markası olarak ürünlerimizin raf ömrü boyunca taze ve sağlıklı bir şekilde kalmasını sağlamak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Farklı etkenlerden kaynaklı oluşan ürün sıkıntılarında müşteri hizmetleri ve ilgili departmanlarımız ile tüm detayları inceleyerek çözüme ulaştırıyoruz. Her geri bildirimi, ürünlerimizi geliştirmek için bir fırsat olarak görüyoruz" ifadeleri kullanıldı.

480

Ankara OSTİM Organize Sanayii bölgesindeki fabrikada üretiö yapan çikolata markası Patiswiss gündeme sık sık sendikalı işçileri işten çıkaran haberle gündeme gelmişti.

Patiswiss patronu Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nun bu tavrı sosyal medyada “O fabrikada işçilerin neler yaşadığını düşünmek istemiyorum” şeklinde yorumlarla karşılandı.

Başlıkasdsız 4

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu Kimdir?

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, Ankara'da kurulan Patiswiss çikolata markasının kurucusu ve CEO'sudur.

Elif Aslı Yıldız, Ankara'da başladığı profesyonel kariyerine elektrik elektronik mühendisi olarak adım atmış bir girişimciydi. Ancak kariyer yönünü değiştirerek, şehirdeki küçük bir pastaneyi satın alıp, burayı bir çikolata üretim merkezi haline getirdi. Yıldız'ın bu girişimi, zamanla Patiswiss Çikolata markası altında, küresel bir başarıya ulaşacak bir işletmeye dönüştü.

Patiswiss markası, başlangıçta sadece Ankara'daki bir dükkanla sınırlı iken, şimdi 35 ülkeye çikolata ihracatı yapıyor. Elif Aslı Yıldız'ın liderliğindeki şirket, ABD, Rusya ve İngiltere başta olmak üzere, dünya genelinde birçok ülkeye ürünlerini satıyor. Şirketin yurt içi ve yurt dışı pazarlarda sürekli büyüme göstermesi, onun stratejik ve yenilikçi iş modelinin bir göstergesi.

Bugün Patiswiss, 450'den fazla ürün çeşidi ile tüketicilere sunulan geniş bir çikolata yelpazesi sunuyor. Bu ürünler, 12

ana kategoride sınıflandırılıyor ve her biri, zengin tatları ve üstün kalitesi ile tanınıyor. Yıldız'ın işletmesi, bu çeşitlilikle hem yerli hem de uluslararası müşterilerin damak zevkine hitap ediyor.

Editör: Hüsne BULUT