Dünyanın köpeklere özel ilk havayolu şirketi olma özelliğini elinde bulunduran BARK Air, New York’un Westchester County Havalimanı'ndan ilk uçuşunu Los Angeles’ın Van Nuys Havaalanı’na yaptı.

KÖPEKER GÜVENLİ YOLCULUK ETMEYİ HAK EDİYOR!

Bark Air’in kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’su Matt Meeker, köpeklere özel ilk uçak seferiyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sonunda on yıldır hayalini kurduğu işi gerçekleştirdiğini, köpeklerin ailelerin birer bireyleri olduğunu, Köpekler de her aile ferdinin hakkı olan güvenli ve konforlu şekilde bizimle birlikte yolculuk etmeyi hak ettiklerini belirtti.

CEO Meeker, hayalinin köpekleriyle birlikte dünyanın her yerine yolculuk yapanlar ya da yapmak isteyenlere hizmet etmek olduğunu söyleyerek, “Zamanla maliyetlerimizi düşürmek, BARK Air'i dünyanın her yerindeki köpekler ve insanları için daha uygun fiyatlarla erişilebilir hale getirmeyi umut diyoruz. Bugün ilk adımı attık “diye konuştu. 

KÖPEĞİ İLE UÇAĞIN KARGO BÖLÜMÜNDE 4 SAAT UÇTU!

Bark Air’in CEO’su Meeker, 2 yıl önce 11 yaşındayken kaybettiği köpeği Hugo ile uçakla yolculuk yapmak isterken pek çok zorluklar yaşamış.

CEO Meeker, köpeklerin de bir aile üyesi olduğundan yola çıkarak uçağın kargo bölümünde seyahat eden köpeklerin yaşadıkları travmayı anlamak ve göstermek için bir kafesin içinde uçağın kargo bölümünde 4 saatlik bir yolculuk yaptı.

Uzun hazırlık döneminden sonra geçtiğimiz gün ilk uçuşunu yapan Bark AIR, şimdilik sadece New York Los Angeles ve New York, Londra arasında karşılıklı seferler düzenlenecek. Bark AIR’ın, bilet fiyatları da bu haberin ardından en çok sorulan sorular arasında yer almaya başladı. Köpek ve sahipleri için New York  Los Angeles seferi için bilet fiyatı tek yön için 6 bin dolar, New York Londra seferi de 8 bin dolar olarak belirlendiği bilgisi verildi. Yüksek olan bu fiyatlar için ek bir yöntem geliştirmeyi planlıyor. Şirketin amacı, yüksek olan bilet fiyatlarını daha büyük uçaklarla seferler yaparak düşürmek. Bark AIR’in şu anki uçaklarla gerçekleştirdiği seferlerine en fazla 10 köpek ve onlara eşlik edenlerle birlikte 15 kişi alabiliyor.

Kaynak: istiklal.com.tr