Başarılı komedyen Şafak Sezer'in senaryosunu yazdığı ve başrolünde oynadığı Kolpaçino 4 filmi, sinemalarda büyük ilgi gördü ve ilk haftasında rekor bir izleyici sayısına ulaştı. Film, başrollerde Şafak Sezer, Aydemir Akbaş, Ali Çatalbaş, Serkan Şengül'ün yanı sıra İbrahim Tatlıses, Serdar Ortaç, Cengiz Kurtoğlu ve Mehmet Ali Erbil gibi ünlü isimleri de bünyesinde barındırdı.

Ancak, Kolpaçino ekibi, Habertürk canlı yayınında birbirine girdi. Şafak Sezer, Buket Dereoğlu ve Kubilay Penbeklioğlu, Mehmet Akif Ersoy'un sunduğu 5. Gece programına katıldı ve tartışmalı bir atmosfer oluştu. Program sırasında Kubilay Penbeklioğlu, fragmandaki bazı sahnelerin kesildiğini belirterek 'Sahnelerimizin kesilmesi normal mi?' diye sert bir çıkış yaptı.

Şafak Sezer ise bu duruma sinirlenerek, 'Niye sinir yapıyorsun ki? Bu mu bunun tartışma yeri' şeklinde karşılık verdi. Buket Dereoğlu'nun da dahil olduğu anlarda Penbeklioğlu, 'Bu kadar olmaz' diyerek stüdyoyu terk etmek için ayağa kalktı.

Bu gerilim dolu anlar sosyal medyada gündem oldu. Mehmet Akif Ersoy ise ekip arasında ne diyeceğini bilemeyerek müdahale etmekte zorlandı. Ancak Ersoy'un ayağa kalktığı sırada Penbeklioğlu geri dönerek 'Kolpaçino böyle bir oyunculukla çıkıyor' diyerek şaka yaptıklarını ifade etti. Programdaki gerginlik ve şaka arasındaki belirsizlik izleyicileri şaşırttı.