Louisiana'da, 36 yaşındaki Lacey Fletcher'ın evindeki kanepede çürümüş ve erimiş bir şekilde bulunan cesedi, olayın ardından anne ve babası Clay ve Sheila Fletcher'ı hapis cezasına çarptırdı. Çift, kasıtsız insan öldürme suçundan 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Louisiana Bölge Savcısı Sam D'Aquilla, bu korkunç olayla ilgili olarak "Hayvanlarınıza bile böyle davranmazsınız" ifadelerini kullandı.

Coroner reveals he's 'never seen' a death as horrific as the 36yo found  'melted' into couch | news.com.au — Australia's leading news site

36 YAŞINDAKİ KADIN BULUNDUĞUNDA 43 KİLOYDU

Ebeveynler, ihmalkarlık suçlamalarını kabul ederek itirazda bulunmadılar. Komşular, "Sheila ve Clay Fletcher'ın kızlarına zarar verme niyetleri yoktu. Onu seviyorlardı." şeklinde ifadelerde bulundu. Polis, Lacey'nin çürümüş cesedinin bulunduğunda 43 kilo olduğunu aktardı. Eve giren ekiplerin, içerideki şiddetli kokudan rahatsız olarak dışarı çıktıkları ve mide bulantısı yaşadıkları belirtildi. Mahkeme belgelerine göre, odada dışkı kokusu yayılırken zeminde idrar birikimi vardı. Adli tıp raporuna göre Lacey'nin ölüm nedeni, ciddi tıbbi ihmal sonucu olan kronik yetersiz beslenme, akut açlık, hareketsizlik ve osteomiyelit adlı kemik enfeksiyonu nedeniyle sepsis olmuştu. Otizm ve sosyal anksiyete tanısı konulan Lacey'nin 12 yıl boyunca koltukta hareketsiz bir şekilde oturduğu ortaya çıktı.

Parents of Lacey Fletcher, Woman Who 'Melted' Into Maggot-Infested Couch,  Sentenced

Komşu Robert Blades, onu en son gördüğünde bunun 15 yıl önce  olduğunu ve Lacey'nin o zamanlar 21 yaşında olduğunu ifade etti. Kızı on yıldan uzun bir süre görmemesinin ardından 2018'de Clay Fletcher'a kızıyla ilgili nasıl sorduğunu anlattı.

"Clay'e sordum çünkü onu uzun zamandır görmemiştim. Belki de evlenip yoluna devam ettiğini düşünmüştüm. Clay kızının hâlâ evde yaşadığını ve durumunun iyi olduğunu söyledi ancak konuyu hızla değiştirdi. Ben de ona inanmıştım" şeklinde konuştu.

Editör: Gaye SARI