2004 yılından bu yana CHP'nin yönetiminde olan Kırklareli Belediyesi'nde, kesin olmayan sonuçlara göre MHP'nin adayı Derya Bulut zafer kazandı. Bulut, 21 bin 173 oy alarak yüzde 41.50'lik bir orana ulaştı. Mevcut belediye başkanı CHP'li Mehmet Siyam Kesimoğlu ise 20 bin 770 oy alarak yüzde 40.71'lik bir destek elde etti.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Kesimoğlu bir açıklama yaparak birçok mühürsüz oy tespiti yaptıklarını belirtti. Kesimoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile,

"Kırklareli Merkez Belediye Başkanlığı seçimleri hakkında duyurumuz. Kesin olmayan sonuçlara göre %0,79’luk bir farkla, yani 403 ile seçim sonuçlanmış görünmektedir. Bununla ilgili büyük şüphelerimiz var, 1. Seçmenlerin bir çoğunda mühürsüz oylar tespit edilmiş ve bunlar itirazlara rağmen gereçli sayılmıştır. 2. İstatistik üzerinden baktığımızda da geçen seçime, yani sadece 10 ay öncesine göre, geçersiz oy sayısı ikiye katlanmış ve 1924 adede yükselmiştir. Tüm bunların aydınlatılması ve kafalardaki soru işaretlerinin giderilmesi gerekmektedir. Bunun yolu ise toplamda 200 olan tüm sandıkların yeniden sayılmasıdır. İtiraz hazırlıklarımız hem yerelde, hem Genel Merkezimiz nezdinde, hem de Ankara-İstanbul örnekleriyle koordineli bir şekilde devam etmekte olup, süremiz dolmadan yapılacaktır." açıklamalarında bulundu.

Editör: Gaye SARI