Dün öğleden sonra saatlerinde, İstanbul'un Fatih İskenderpaşa Mahallesi'nde bulunan üç katlı bir apartmanda gerçekleşen olayda, iki arkadaş arasında kira ücreti anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. İddiaya göre, İstanbul'a yeni gelmiş olan A.A. ve C.B. isimli arkadaşlar bir ev kiralayarak birlikte yaşamaya başlamıştı. Ancak dün yaşanan anlaşmazlık sonucu sokak ortasında başlayan tartışma, evde devam etti ve A.A., arkadaşı C.B.'yi boğazından bıçaklayarak yaraladı. Şans eseri, C.B.'nin hayati tehlikesi bulunmuyor ve tedavisi devam ediyor.

Olayı gören vatandaşlar hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık ekipleri yaralıyı hastaneye kaldırırken, saldırgan kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı ve adli makamlarca tutuklandı.

Olaya tanık olan Muzaffer Sarıcı, "Arkadaşları tanıyordum, yan tarafımızda bulunan binada kalıyorlardı. İkisi de samimi arkadaştılar, ev kirası için tartıştılar. Ondan sonra yukarı çıktıklarında bu olay gerçekleşti. Sokaktaki tartışmayı biz ayırdık. Yukarı çıktıklarında tartışma devam etmiş. Öbür arkadaş, arkadaşını boğazından bıçaklayarak zarar vermiş. Bunlar uzun süre burada kalmıyor, 1-2 ay kaldıktan sonra gidiyorlar" dedi.

Kaynak: İHA