Ev hanımı Rümeysa Sivri Nalbat'a, Ankara'daki adresine, 34 BEM 307 plakalı bir otomobille Bitlis'te Elektronik Denetleme Sistemleri (EDS) tarafından tespit edilen trafik cezası gönderildi. Bu durumu inceleyen Nalbat, cezanın kiralık bir araçla ilişkili olduğunu öğrendi. Kendisi Bitlis'e hiç gitmemiş ve araç kiralamamış olan Nalbat, yanlışlıkla adının karıştığı bu duruma açıklık getirmek için yasal adımlar attı.

A W192878 04

HİÇ GİTMEDİĞİ BİTLİS'TE TRAFİK CEZASI YEDİ

Konuyla ilgili açıklama yapan Rümeysa Sivri Nalbat, "19 Nisan Cuma günü, evimize bir trafik cezası geldi. Bitlis Güroymak'ta bir hız cezası yemişim gibi görünüyor. Ancak ben Bitlis'e hayatım boyunca hiç gitmedim ve araç kiralamadım. Cezayı incelediğimizde benim adıma bir aracın kiralandığını gördük. Olayın peşine düştük ve suç duyurusunda bulunduk. 9 Mart'ta cezanın kesildiği yazıyor, oysa ben o gün Ankara'daki evimdeydim. Kimliğimi de hiç kaybetmedim, her zaman yanımda taşıdım. Bu nedenle şaşkınlık içindeyim" dedi.

A W192878 01

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Eşi Enes Nalbat da bu beklenmedik ceza nedeniyle endişelerini dile getirerek, "Eşimin adına gelen trafik cezası üzerine suç duyurusunda bulunduk. Olası bir sahte kimlik kullanımı veya başka bir suça karışmadan bu sorunun çözülmesini istiyoruz" dedi.

Kaynak: İHA