Kemal Kılıçdaroğlu, Oğan'ı Türkiye'nin batması ve parçalanması için kurulan plana sadık bir B.O.P. ajanı olmakla suçladı ve iddiaları kesin bir dille yalanladı.

2023 Genel Seçimlerinde Ata İttifakı'nın adayı olarak gösterilen Sinan Oğan, TV100'de yaptığı açıklamalarda Kılıçdaroğlu'nun ikinci tura giderken parlamento desteği olmadığını söylediğini ve "Kazanırsak yönetemeyeceğiz" dediğini iddia etti. Ayrıca, Kılıçdaroğlu'nun kendisine Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ve üç bakanlık teklif ettiğini öne sürdü.

Kılıçdaroğlu, Oğan'ın iddialarına şu sözlerle yanıt verdi:

- "Türkiye'nin batması ve parçalanması için kurulan plana sadık bir B.O.P ajanısın! Sana bırak 3 bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı vermeyi, boyatmak için ayakkabılarımı bile vermem."
- "İncinsende sözün düzünü diyeceğim... Sana bırak 3 bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı vermeyi, boyatmak için ayakkabılarımı bile vermem! Sen domuz bağcı teröristlerin ortağı, para düşkünü bir siyaset tüccarı, cehennemin kapılarını milletin üstüne kitleyen, Türkiye'nin batması ve parçalanması için kurulan plana sadık bir B.O.P ajanısın! Senin beklentin başkaymış… Sen bekâcı değil, paracıymışın…"
- "Azerbaycan televizyonuna verdiğin röportajda, çiftliğini 1,5 milyon dolara bile satmayacağını söylüyorsun. Peki, vatanın ve milletin geleceğini kaç dolara sattın? Bu ülkeyi ben yönetmiş olsam çıkacak tek kriz; senin şahsi ekonomik krizin olacaktı. Ben yönetmiş olsam; mülteciler evine dönmüş, milletin konut sorunu çözülmüş, gençler araba alabilir hale gelmişti."
- "Bugün Rus'un, İngiliz'in, Avrupalıların ve Arapların tapusuna verdiğiniz sahillerimiz ve tatil bölgelerimiz milletimizin olacak, şu güzel yaz aylarında bütün milletimiz tatilini yapacaktı. 14 Mayıs akşamı efendini aramışsın. Ona ilk turda %49,5 da bırakın %50'ye tamamlamayın demişsin. Sanma o yaptıklarınız, o aldıklarınız yanınıza kalacak. Nedamet getir! Seçimlerde bu milletin geleceği ile nasıl oynadınız anlat. Sözüm ona "milliyetçiymiş". Sermaye sevdalısı, kurulan hain planın sadık yamağısın. Hadi yüreğin yeter, efendilerinden izin alabilirsen; yarın Sinan Ateş davasına gel, katledilen milliyetçi bir vatan evladının hakkına sahip çık, göreyim yüreğin kaç okka… Hepinizin milliyetçiliği, benim vatan sevgimin zekatı kadar yoktur. Sizin benden tek fazlanız; tapularınız ve banka hesaplarınızdır. Ama şüphen olmasın kurduğunuz planı başınıza geçireceğim..."

Kılıçdaroğlu, Oğan'ı sert bir dille eleştirerek, vatan sevgisinin gerçek milliyetçilik olduğunu ve Oğan'ın milliyetçiliğinin sermaye sevdasıyla sınırlı olduğunu ifade etti. Ayrıca, Oğan'ı Sinan Ateş davasına katılmaya davet ederek, gerçek vatanseverliği göstermesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: istiklal.com.tr