Son iki gündür Ardahan'da etkili olan yoğun kar ve tipi, yaşam koşullarını zorlaştırdı. Kent merkezinde kar kalınlığının 96 santimetreye ulaştığı bildirildi. Araçlar kar altında kalarak sürücülere zor anlar yaşatırken, vatandaşlar ise yol ve kaldırımlarda ilerlemekte güçlük çekti.

Belediye, İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri, sorumluluk bölgelerinde karla mücadele çalışmalarını sürdürüyorlar. Ancak, Bağdeşen köyünde 2 ahırın çökmesi sonucunda 3 büyükbaş hayvan telef oldu.

Yoğun kar yağışını fırsat bilen bazı gençler ise kayak takımlarını giyerek karla kaplı cadde ve sokaklarda kayak yapmayı tercih ettiler.

Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, "Son yılların en şiddetli kar yağışıyla karşı karşıyayız. Kıymetli Ardahanlı hemşehrilerim, kar yağışının devam ettiğini ve çatılarda yük birikmesi riskine karşı tedbirli olunması gerektiğini önemle hatırlatmak isterim" ifadelerine yer verdi.

Vali Hayrettin Çiçek, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, son yılların en fazla kar yağışıyla karşılaştıklarını belirterek, "Kıymetli Ardahanlı hemşehrilerim, kar yağışı il genelinde etkisini artırarak devam etmektedir. Çatılarda yük oluşturacağından hareketle göçük gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmasını önemle istirham ederim." ifadelerini kullandı.