CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda 13 yıllık Kemal Kılıçdaroğlu dönemi sona erdi. Ekrem İmamoğlu'nun desteklediği Özgür Özel, partinin yeni genel başkanı oldu. 28 Mayıs'taki seçim hezimetinden bu yana paramparça bir görüntüye bürünen CHP'de yine parti içi sürtüşmeler ivme kazandı.

SENİ SIRTINDAN HANÇERLEYENLERE OY YOK

Devrik lider Kemal Kılıçdaroğlu destekçileri, İstanbul'un dört bir yanına pankartlar asarak, "Seni sırtından hançerleyenlere oy yok" mesajı verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay sonrası süreci Ankara Mustafa Kemal Mahallesindeki ofisinde yürüttüğü çalışmalarla geçirdi.

Bazı çevrelerin kendisine yaptığı "Belediyeleri yeniden kazanmak ve küskünleri döndürmek için sahaya çıkmalı" çağrısını reddetti.

Kılıçdaroğlu bu hamlesiyle birlikte yeni CHP yönetiminin 31 Mart'ta olası seçim mağlubiyetinin ardından tekrar partinin başına geçmek için çalışmalarını hızlandırdı. Kendisine yakın parti mensuplarıyla her gün toplantılar yapan Kılıçdaroğlu 31 Mart seçimlerini yakından takip ediyor.

DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

CHP'de bu süreç devam ederken Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Gençlerle fotoğraf paylaşan Kılıçdaroğlu, genel başkanlık için parti mensuplarına çağrı yaptı.

Ahmed Arif'in Anadolu şiirinden bir dörtlük paylaşan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı;

Gör, nasıl yeniden yaratılırım,

Namuslu, genç ellerinle.

Kızlarım,
oğullarım var gelecekte,

Herbiri vazgeçilmez cihan parçası.

Kaç bin yıllık hasretimin koncası,

Gözlerinden,
gözlerinden öperim,

Bir umudum sende…”

6605Bacd01Ee6123 W1200Xh1180

Editör: Senem KAYA